Ana Sayfa İNDEKS Ankamall AVM Barış Manço Ankaralılar ile buluşuyor

Barış Manço Ankaralılar ile buluşuyor

Barış Manço’nun hayatının en özel eşyaları 16 Haziran’da ANKAmall’da. Barış Manço’nun kostüm, aksesuar ve kişisel eşyalarının yer alacağı sergi, oğulları Doğukan Manço ve Batıkan Manço’nun katılımıyla 16 Haziran’da ANKAmall’da açılıyor.

Müziği, hayata bakışı, tarzı, duruşu ve nesilden nesile aktarılan öğretileri ile Türkiye’nin dünya çapındaki büyük sanatçısı Barış Manço’nun özel eşyaları, İstanbul’daki Barış Manço Evi’nden ANKAmall’a, Ankaralılarla buluşmaya geliyor.

Bu özel sergide; Barış Manço’nun konserlerinde kullandığı bileklik, şövalye yüzüğü, kolye, kemer, askere gitmeden önce kestirip sakladığı saçı, Galatasaray amblemli anahtarlığı, okuma gözlüğü, fotoğraf makinası koleksiyonu, bestelerini kaydettiği Marantz marka ses kayıt cihazı, son dönemlerinde kullandığı akustik gitarı, gençliğinden fotoğrafları görülebilecek.

Ayrıca sanatçının kişisel eşyaları yanında başarılarını yansıtan bilgi ve belgeler ile aldığı ödüller, Belçika Güzel Sanatlar Akademisi’nden başarı belgesi, öğrenci belgesi, nüfus cüzdanı, pasaportu, bazı yazışmaları, hocasına yazdığı izin mektubu gibi çok sayıda belge sevenlerince görülebilecek.

Barış Manço ile yine dünyayı gezmeye, şarkılarını söylemeye, kliplerine şahit olmaya hazır mısınız?

Sergide yer alan özel eşyalar büyük sanatçının hayatından bir kesiti de canlandıracak. Plakları, kasetleri, gerçekleştirdiği unutulmayan programları yeniden hafızalarda canlanacak. 7’den 77’ye programında kullandığı yüzüğü, çizmesi, günlük hayatında giydiği kazakları, 1991 yılında Japonya konserinde giydiği deri ceketi, 4×21 Doludizgin programında giydiği sarı ceketi, 1981 yılında yayınlanan “Sözüm Meclisten Dışarı” plağındaki ceketi, 7’den 77’ye programında giydiği yazlık gömleği, yeleği, 1973’te sahnede giydiği “Cennet” adlı kostümü, “Adam Olacak Çocuk” programında taktığı kravatları, 1986 yılında çıkardığı “Değmesin Yağlıboya” kaset kapağında elinde tuttuğu fincan, Halil İbrahim Sofrası klibinde kullandığı tencere, anıları canlandıracak, Barış Manço hayranlarını o günlere götürecek.

Merhum sanatçının oğulları Doğukan Manço ve Batıkan Manço’nun katılımıyla 16 Haziran Cuma saat 15.00’te açılışı yapılacak sergi, 2 Temmuz’a kadar ANKAmall’da gezilebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz