Ana Sayfa AVM Bal Mumu Heykel Sergisi Outlet Center İzmit’te

Bal Mumu Heykel Sergisi Outlet Center İzmit’te

17 – 30 Ekim 2016 tarihlerinde Bal Mumu Heykel Sergisi Outlet Center İzmit’te ücretsiz gezilebilecek.

Türkiye’de ve dünyada tanınmış yaklaşık yirmiden fazla ünlünün yer aldığı Bal Mumu Heykel Sergisi, 17 – 30 Ekim 2016 tarihlerinde Outlet Center İzmit’te sergilenecek. Ziyaretçilerin ücretsiz gezilebilecekleri Bal Mumu Heykel Sergisi’nde, Leonardo Da Vinci, Albert Einstein, Lev Tolstoy, Fyodor Dostoyevski, Marilyn Monroe, Charlie Chaplin, Brad Pitt ve Angelina Jolie, Cengiz Han, Shrek Ailesi, Buz Devri Kahramanları, Harry Potterlar, Kurt Cobain, Jason Statham, Fredy Kruguer, Fredy Mercury ve Karayip Korsanlarının bal mumu heykelleri sergilenecek.

Sergide bulunan dünyaca ünlü animasyon ve çocuk filmlerinin kahramanları; Shrek Ailesi, Buz Devri Kahramanları, Harry Potter ve Karayip Korsanları’na ait bal mumu heykellerinin özellikle çocukların ilgi odağı olacağı ön görülüyor.

“Bal Mumu Heykel Sergisi” sahibi Cengiz Dolu, 17 Ekim 2016 Pazartesi günü sabah saat 10.30 – 12.00 arasında Bal Mumu Heykel Sergisi hakkında basın mensuplarına detaylı bilgi verecek. Bal Mumu Heykel Sergisi; 17 – 30 Ekim 2016 tarihlerinde 15 gün boyunca, ücretsiz gezilebilir.

Bal mumu heykellerin tarihi Romalılara dek uzanıyor

Bal mumundan yapılmış heykellerin tarihi Romalılar zamanında ölen kişinin yüzünün şeklinin alınarak, odanın bir köşesinde saklanmasına dayanıyor.

Bal mumu, yumuşak ve şekil alıcı özelliği nedeniyle, kalıp çıkarma amaçlı çok eski çağlardan beri kullanılıyor. Romalılar döneminde başlayan balmumu mask geleneği daha sonraları geliştirilerek, boyama yoluyla daha gerçekçi heykellere dönüşmüş durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz