Ana Sayfa İNDEKS AYD AYD’den önemli uyarı

AYD’den önemli uyarı

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), sosyal medyada “AVM’ler boşaltıldı” şeklindeki mesajların tahrik edici olduğuna dikkat çekerek bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Sosyal medyada “AVM’ler boşaltıldı” şeklinde dönen mesajlara, AYD’den uyarı ve tepki geldi.  Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), sosyal medyada “AVM’ler boşaltıldı” şeklindeki mesajların tahrik edici olduğuna dikkat çekerek bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğinin altını çizdi. AYD’nin duyurusu şu şekilde:

“Son bir iki günde sosyal medyada sorumsuzca ve de sosyopatolojik denge bozukluğuna işaret eden mesajlara rastlanmaktadır. Şu AVM kapatıldı, bu AVM boşaltıldı şeklindeki tahrik edici tweetler ülke barışı bozmaya, ekonomik ve sosyal hayatı felce uğratmaya yönelik terörist hareketler kadar tehlikelidir.

AVM’lerin kendileri tarafından duyurulmadıkça ya da teyit edilmedikçe bu tür haberlere itibar edilmemesi milli bir sorumluluk ve görev olarak halkımızın önünde durmaktadır.

Sosyal medyayı böyle bir sınırsız sorumsuz tahrik aracı olarak kullanmak isteyenlere karşı her türlü yasal işlemin başlatılacağı bilinmelidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz