Ana Sayfa Gündem Ayakkabı Dünyası büyüyor

Ayakkabı Dünyası büyüyor

Perakende sektörünün önemli temsilcilerinden Ayakkabı Dünyası, yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Son olarak İstMarina Kartal AVM’deki mağazasını hizmete açan Ayakkabı Dünyası, Nisan ayı içerisinde Adıyaman ve Lüleburgaz’da da açacağı mağazalarla toplamda 72 mağazaya ulaşacak.

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen ayakkabı tasarımlarını bir arada sunan Ayakkabı Dünyası; yeni mağazalarla hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

Anadolu’daki büyüme için de yatırım yapan ayakkabı Dünyası 28 Mart’ta İstMarina Kartal AVM’de açılan mağazasının ardından Nisan ayında Adıyamanpark AVM’de ve Lüleburgaz 39 Burda AVM’de açılacak Ayakkabı Dünyası mağazasıyla franchise sayısını 72’ye taşıyacak.

95 yıllık deneyimle perakende sektöründe emin adımlarla ilerleyen Ayakkabı Dünyası, 33 ilde toplamda 42 bin metrekareyi aşan mağaza büyüklüğüyle her gelir grubundan tüketici için seçenekler sunuyor.

Dünya markalarının yanı sıra 4 farklı grupta kendi üretimi markalarla üretim yapan Ayakkabı Dünyası, üretimini Türkiye’de gerçekleştirerek, yerli üretime katkıda bulunuyor.

Ayakkabı Dünyası’nın ciro hedefi 345 milyon TL
Yeni açılacak mağazalar hakkında konuşan Ayakkabı Dünyası Genel Müdürü Uygar Turcan: “Ayakkabı hepimiz için çok önemli bir ihtiyaç. Yenilikçi yaklaşımlarla büyüme ivmemizi devam ettiriyoruz. Ayakkabı Dünyası olarak günün modası dendiğinde akla gelen, lider ayakkabı perakendecilerinden biri olarak öne çıkıyoruz. Tüketiciye aradığı tüm dünya markalarını uygun fiyatlarla sunarken, her tarz ayakkabı ihtiyacına karşılık vermeye gayret ediyoruz. Bu güne kadar tüketici nezdinde önemli bir noktaya geldik. Bundan sonra yapacağımız yeni yatırımlar, bizim sıçramamıza yardımcı olacak. Türkiye pazarında kalıcı olmak için sürdürülebilir ve doğru yatırımlar oldukça önem taşıyor. Nisan ayı içerisinde açılışını gerçekleştireceğimiz Lüleburgaz ve Adıyaman mağazalarımız ile Türkiye genelinde 72 mağazaya ulaşacağız. Önümüzdeki süreçte mağaza sayımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Tamamen yerli sermaye ile yurtiçi üretimi ve istihdamı destekleyerek kontrollü şekilde büyümesini gerçekleştiren Ayakkabı Dünyası önümüzdeki 5 yıllık süreçte mağaza sayısını 120’ye çıkarmayı ve 2018 yılı içerisinde 345 milyon TL’ye ulaşmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz