Ana Sayfa Gündem AVM’lerde birlik zamanı

AVM’lerde birlik zamanı

Son dönemde yaşanan sıkıntılar nedeniyle ciroları düşen perakendeciler, AVM yönetimlerinden kira indirimi talep etti. Perakendeciler, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ile bir araya gelerek konuyu görüşecek.

Yaşanan terör olayları nedeniyle AVM’lerin ziyaretçi sayısı, perakendecilerin de ciroları düştü. Perakendeciler, AVM yönetimlerinden kira indirimi talep etti. Bazı AVM’ler kira indirimleri yaptı. Perakendeciler, kira indirimi konusunu AYD ile de görüşecek. İstanbul ve Ankara’da yaşanan terör saldırılarından sonra tüketicilerin AVM’lere gitmeye çekinmesi ciroları etkilemeye başlayınca markalar ‘kiraları düşürün’ baskısını artırdı. Bazı AVM’ler kiracılarına indirim müjdesi verdi. İlk olarak Ankamall, kiracılara her türlü maddi ve manevi desteği vereceğini açıkladı. ECE Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Nuri Şapkacı ise “Aynı gemideyiz, desteğe hazırız ancak biraz bekleyelim” mesajı verdi. Torunlar GYO’nun Başkanı Aziz Torun da, durgunluğun devam etmesi durumunda kiracılara her türlü desteği verebileceklerini kaydetti.

BMD yönetimi bir araya geldi

Önceki akşam Birleşmiş Markalar Derneği’nde (BMD) bir araya gelen 100’ün üzerinde marka sahibi, AVM sahiplerinin bağlı olduğu Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) Başkanı Hulusi Belgü’yle de temasa geçti. Kiraların indirilmesini talep eden marka sahiplerine Belgü’nün “Biraz bekleyelim” dediği öğrenildi. Türkiye’de her şeyin anlık yaşandığını söyleyen Belgü, “Kiracılarımızla aynı gemideyiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz