Ana Sayfa Gündem “AVM verimliliği önemli”

“AVM verimliliği önemli”

KDM Danışmanlık Genel Müdürü Murat İzci, AVM verimliliğinin ön plana çıktığını anlatarak, “AVM açma hızı azaldı. Verimlilik ön planda ve yeni açılan mağazalardan çok, verimli olmadığı için kapatılan mağazalar daha çok konuşuluyor” diye konuştu.

KDM Danışmanlık Genel Müdürü Murat İzci, AVM’lerde artık verimliliğin ön plana çıktığını vurguladı. AVM’lerle ilgili gelişmeleri değerlendiren KDM Danışmanlık Genel Müdürü Murat İzci, artık verimliliğin ön plana çıktığını vurguladı. Murat İzci, “AVM açma hızı azaldı. Birçok AVM satış listesinde. Caddelerde kentsel dönüşümün de etkisiyle çok mağaza kapanıyor. Eskiden her yerde olmak isteyen markalar artık kazanç olan yerlerde bulunmak istiyor. Verimlilik ön planda ve yeni açılan mağazalardan çok, verimli olmadığı için kapatılan mağazalar daha çok konuşuluyor” dedi.

Türkiye’de bin kişiye düşen kiralanabilir alanın ortalama 132 metrekare olduğuna da değinen İzci, İstanbul’da Anadolu yakasının önümüzdeki dönemde ciddi yatırımlara sahne olacağını anlattı. KDM Danışmanlık Genel Müdürü Murat İzci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstanbul’da bin kişiye düşen kiralanabilir alan 267 metrekare. Avrupa Yakası’nda bu rakam 330 metrekare, Anadolu Yakası’nda ise 138 metrekare. Ancak önümüzdeki 2 yılda İstanbul’un Anadolu Yakas’ında çok ciddi metrekarelere sahip yeni AVM yatırımları devreye girecek. Bu da ortalamayı yükseltecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz