Ana Sayfa İNDEKS AYD ‘AVM ve perakendecilerin birlik zamanı’

‘AVM ve perakendecilerin birlik zamanı’

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından Soysal iş birliği ile düzenlenen AVM Yatırımları Konferansı, 9. kez sektörle buluştu. AYD Başkanı Hulusi Belgü yaptığı açılış konuşmasında, “Zaman, birlik ve kenetlenme zamanıdır. AVM ve perakendecilerin el ele verme zamanıdır” dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Biz ne AVM’leri ne perakendecileri ne de esnafı ihmal edeceğiz” diyen Tüfenkci, sektörün kayıtlı ekonomiye faydalarının çok önemli olduğunu belirtti.

AVM Yatırımları Konferansı, Wyndham Grand Levent İstanbul’da başladı. AVM Yatırımları Konferansı 9. yılında yine AVM yatırımcıları ve yöneticileri, perakendeciler ve sektöre destek veren firmaları buluşturdu.

Konferansı açılış konuşmalarını AYD Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü ve Emaar Türkiye Pazarlama, Satış ve Kiralama Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ yaptı.

Emaar’ın Türkiye’ye duyduğu güvene dikkat çeken Arzu Uludağ, Emar’ın Dubai deneyimini İstanbul’a getirdiklerini belirtti. Emaar’ın 4 kıtada hizmet verdiğini belirten Uludağ, “Global deneyimimiz ile fark yaratacağız. Emaar Square ile Çamlıca’da yeni bir semt oluşturuyoruz. Karma projede bulunan konutların yüzde 80’i satılmış durumda. Emaar Square Mall’de 100 bin metrekare üzerinde kiralanabilir alana sahibiz” dedi.

Daha sonra söz alan AYD Başkanı Hulusi Belgü, sektördeki birlik mesajı verdi. AYD’nin yerli ve yabancı yatırımcıları temsil eden tek çatı kuruluş olduğunu vurgulayan Belgü, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz kocaman bir aileyiz. Geçtiğimiz yıl zor şartlarda yaşadık. Tek bir ferdimizin yaşayacağı sorun, hepimizin işini zorlaştırır. Şimdi birlik ve kenetlenme zamanı. Anlaşma ve kolaylaştırma zamanı. AVM ve perakendecilerin ele ele verme zamanıdır. Kim ayrılık çıkartırsa, sorunu üstlenmeyi göze almalıdır. Biz elimizi taşın altına sokmaya hazırız.”

Sektörün yaşadığı sorunlarla ilgili olarak pek çok kurum ve kuruluşla görüşme halinde olduklarını belirten Belgü, “AVM ve perakendecilerle daha çok görüşmesi gerekiyor” diye konuştu.

Bakan Tüfenkci: AVM’leri, perakendecileri, esnafı ihmal etmeyeceğiz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, perakende ticaretin sürdürülebilir kalkınma için önemli olduğuna işaret etti. “Biz ne AVM’leri ne perakendecileri ne de esnafı ihmal edeceğiz” diyen Tüfenkci, sektörün kayıtlı ekonomiye faydalarının çok önemli olduğunu belirtti.

Türkiye’nin, yatırımcıları hiçbir zaman pişman etmediğini anlatan Bakan, “Türkiye olarak hem AVM hem diğer yatırımcıları ağırlamaya devam edeceğiz. 2017 Nisan’dan sonra yaratılacak istikrar ile dövizdeki dalgalanmaların dineceğini görmek için kahin olmaya gerek yok” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz