Ana Sayfa İNDEKS AnkaGrup Lojistik “AVM içi lojistikte iş yükünü hafifletiyoruz”

“AVM içi lojistikte iş yükünü hafifletiyoruz”

AVM içi lojistik hizmetlerini titizlikle yürüten AnkaGrup Lojistik, en kaliteli hizmeti minimum maliyetlerle sunarak müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. AnkaGrup Lojistik’in Genel Müdürü Kamuran Zorba, “Kullandığımız teknoloji ve profesyonel iş gücümüz ile iş ortaklarımızın iş yükünü hafifletiyoruz. Farklı sektörlerden iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak optimum çözümleri kendi iş gücümüz ve finansal olanaklarımızla gerçekleştiriyoruz” dedi.

Öncelikle AnkaGrup Lojistik’i sizden dinleyebilir miyiz? Hangi amaçlarla yola çıktınız?
AnkaGrup Lojistik olarak 2013 yılından bu yana hizmet veriyoruz. Çalışmalarımızdaki titizlik, iş ortaklarımıza en iyi hizmet verebilmek kalitesiyle sağlam iş çıkartmak temel prensibimiz. En kaliteli hizmeti en ekonomik koşullarda sunarak müşteri memnuniyetini kazanmayı ilke edinen uzman kadrosuyla firmaların taşıma, lojistik taleplerine cevap veriyoruz. Faaliyette bulunduğumuz AVM içi lojistik hizmetlerinde maliyetlerimizi minimum seviyeye indirerek sektörümüzde öncü bir kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Günümüzde lojistik, tedarik zinciri yönetiminin yaşamsal bir parçası. Tedarik zinciri ise üretim ve hizmet dünyasının temel birleşenlerinden. Ürün ve hizmetlerin satın alınması, taşınması, depolanması ve dağıtıma yönelik hizmetlerinin tamamını kapsayan lojistik kavramı, gelişen ekonomik koşullara bağı olarak, taşımacılığı da alacak biçimde genişledi. AnkaGrup Lojistik, AVM içi lojistik çözümlerinde tartışmasız lider konumunda. Kullandığımız teknoloji ve profesyonel iş gücümüz ile iş ortaklarımızın iş yükünü hafifletiyoruz. Farklı sektörlerden iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak optimum çözümleri kendi iş gücümüz ve finansal olanaklarımızla gerçekleştiriyoruz. Birçok kuruluş için en önemli sorun olan tedarik zincirindeki ürün ve bilginin kontrolü, ayrıca lojistik ihtiyaçları için harcanan zaman ve finansal kaynak maliyetini ortadan kaldırarak iş ortaklarına “sadece isteyin” diyecek bir yapıyı oluşturmayı başardık.

AVM içi taşımacılıkta perakende sektörü firmalarının maliyetlerini minimum düzeyde tutmak için nasıl bir politika izliyorsunuz?
AVM içi taşımacılıkta hizmet verdiğimiz firmalara öncelikli olarak markanın satış pazarlama süreçlerine odaklanarak ürünlerin taşınması, sevkiyatı, yüklenmesi, lojistiği gibi konularda profesyonel olarak destek alarak zaman ve personel maliyetleri konusunda firmaların maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyoruz.

AnkaGrup Lojistik’in operasyon süreçlerini kontrol ettiği teknolojik altyapısı ve dijital ekipmanlarından bahseder misiniz, AVM içi taşımacılıkta bu ekipmanlar müşterilerinize nasıl bir katkı sağlıyor?
Teknolojik altyapımızı yapmış olduğumuz yatırımlarla sürekli geliştiriyoruz. Kullandığımız QR kod sistemi sayesinde mağazalara özel üretilen QR kodlu barkodlar ile çalışma arkadaşlarımızda bulunan terminal ve mobil yazıcılar ile tüm lojistik süreçlerini anlık olarak takip ediyoruz. Teknolojik altyapımız sayesinde serverlarımızda yapılan tüm işlemler kayıtlı olarak kalmaktadır. AVM yönetimleri ve mağazaların talepleri doğrultusunda anlık olarak mağazalara bilgi verilmektedir. Bu sayede güvenli bir hizmet vermiş oluyoruz.

2022 yılında hangi projeleri referanslarınız arasına kattınız, yeni hedef ve projeleriniz neler olacak?
Hizmet verdiğimiz projelere yenilerini eklemeye ve mutlu müşteri sayısını artırmaya devam ediyoruz. Bu anlamda 2 yeni projeye imza attık. Suryapı Metrogarden AVM ve Axis Kağıthane AVM lojistik hizmetinde çözüm ortağı olarak firmamızı tercih etti. Yeni hedefler ve projeler için sürekli aksiyon halinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayrıca güçlü kadromuza Pazarlama Müdürü olarak sektörde uzun yıllardır çalışan Bülent Alkaş’ı dahil ederek yıl sonu hedeflerine ulaşma konusunda emin adımlarla ilerliyoruz.

AVM’lerde Fastpoint olarak da hizmet sunuyorsunuz, biraz bahseder misiniz?
Firmamız AVM’ye gelen ziyaretçi sayısını artırmak amacıyla Fastpoint markamız altında Trendyol, Hepsiburada, Kitapyurdu, DHL Lojistik, Bukoli gibi markalarla online siparişlerini alışveriş merkezlerinde müşterilerine teslim etmekte ve iade işlemlerini Fastpoint noktamızda yapmalarına imkan sağlıyoruz. Hizmet verdiğimiz projelerde AVM içinde uygun bir lokasyonda müşterilerin e-ticaret gönderimlerini ve iade işlemlerini yaparak AVM içinde verilen hizmetlere bir yenisini eklemiş oluyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz