Ana Sayfa İNDEKS Astoria AVM Astoria’da Güz Müzayedesi

Astoria’da Güz Müzayedesi

Astoria AVM, Artium Sanat Evi’nin 102. müzayedesine kapılarını açarak, sanatseverleri bu önemli etkinliğe davet ediyor. Artium Sanat Evi, “Güz Müzayedesi”nde resim sanatının erken dönemlerinden bugüne kadar gelişim çizgisini temsil eden ustaların seçkin eserlerini beğeniye sunuyor.

Astoria’da Güz Müzayedesi sanatseverlerle olacak. Alışveriş ve iş konseptinin yanı sıra düzenlediği etkinlikler ile ziyaretçilerinin ilgi odağı olan Astoria AVM, 14 Kasım Cumartesi günü “Güz Müzayedesi”ne ev sahipliği yapıyor. Artium Sanat Evi’nin 102. müzayedesine kapılarını açmaya hazırlanan Astoria, Türk resminin çağdaş ustalarının baş yapıtları ile genç yeteneklerin özgün çalışmalarını bir arada buluşturacak.

Çağdaş Türk resminin büyük ustalarından olan Ergin İnan’ın önemli bir eseri müzayede yer alıyor. Sanatçının 10.08.2014 tarihli “Soyut Kompozisyon” imzası taşıyan 220X 108 cm boyutundaki tuval üzerinde yağlı boya karışık eseri; 120 bin TL açılış fiyatı ile katalogda yer alan en yüksek bedelli eser olma özelliği ile dikkat çekiyor.

Selma Gürbüz imzalı “Aya Baktım Seni Gördüm” dizisinden 1998 tarihli tuval üzerine oluşturulan yağlı boya 199X 139.5 cm eseri, sanatçının çok güçlü yapıtlarından biri olarak müzayedede yerini alıyor. Eser, 70 bin TL muhammen bedelle satışa sunulacak.
Alaattin Aksoy’un dışavurumcu- gerçeküstücü figüratif eserlerle öne çıkan “Bağlantılar” isimli 1992 tarihli tuval üzerine yağlı boya eseri, 60 bin TL başlangıç fiyatıyla satışa sunulmayı bekliyor.

50 bin TL muhammen bedelle katalogda yer alan önemli yapıtlardan biri olan Mustafa Ata’nın “Vlam Serisi” ise 2008 tarihli, tuval üzerine karışık teknik ve 130X 130 cm ölçüleriyle ve figüratif soyut olma özelliğiyle öne çıkıyor.

Genç kuşak temsilcilerinden Levent Duran’ın 2014 tarihli tuval üzerine yağlı boya ve 155X270 cm boyutundaki “Figürlü Kompozisyon” eseri 12 bin TL başlangıç fiyatında yerini alıyor. Ayşe Özen’in “Subliminal” dizisinden bir işi olan “Pembe Venüs”ü, tuval üzerine yağlı boya tekniği ve 140X 200 cm boyutuyla 7 bin 500 TL açılış fiyatı ile dikkati çekiyor.

Artium Sanatevi’nin 102. Müzayede kataloğu 213 lot seçkin eserden oluşuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz