Ana Sayfa İNDEKS Arçelik Arçelik bir kez daha Ar-Ge lideri

Arçelik bir kez daha Ar-Ge lideri

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu sene beşincisi düzenlenen ‘Türkiye İnovasyon Haftası’nda, Arçelik AŞ bu sene de Ar-Ge Liderliği Ödülü’nü kimseye kaptırmadı. Ödülü Arçelik AŞ adına Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu aldı.


Arçelik AŞ, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu sene beşincisi düzenlenen ve 8-10 Aralık tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Türkiye İnovasyon Haftası’na bu sene de stratejik partner olarak destek verdi. Ar-Ge ve inovasyon alanındaki başarısını her yıl aldığı ulusal ve uluslararası ödüllerle perçinleyen Arçelik A.Ş., bir kez daha Türkiye’nin Ar-Ge Lideri seçildi. Ödülü Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı.

Arçelik AŞ, bugün Türkiye, Tayvan, İngiltere ve Portekiz’de toplam 11 Ar-Ge merkezi ve binden fazla çalışana sahip Ar-Ge gücü sayesinde farklı coğrafyalardaki tüketicilerin yaşamlarına değer katacak ürünler geliştiriyor. Ar-Ge ekosistemini, ABD’de MIT ve Harvard gibi önde gelen üniversitelerin bulunduğu Boston ile genişleten şirket, uluslararası işbirliklerini güçlendirirken, üniversite, enstitü, start-up şirketlerin oluşturduğu teknoloji ekosistemine daha yakın olmayı hedefliyor.

Geliştirdiği tüm ürünlerindeki özgün teknolojileri patent başvuruları ile korumaya alan ve Türkiye’nin patent şampiyonu olan Arçelik AŞ, Dünya Fikri Haklar Örgütü’nün (WIPO) yayınladığı ve en çok uluslararası patent başvurusu yapan şirketlerin sıralandığı listede 78. sırada yer alarak, bu zamana kadar hem şirketin hem de Türkiye’nin ulaştığı en iyi dereceye sahip. Arçelik AŞ, bugüne kadar 2500’ün üzerinde patent başvurusunda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz