Ana Sayfa Tasarım I-AM’den Tampopo Restaurant’a yepyeni bir tasarım

I-AM’den Tampopo Restaurant’a yepyeni bir tasarım

Farklı sektörlerde farklı markalar için özgün müşteri deneyimleri tasarlayan I-AM, İngiltere, Manchester Corn Exchange’de bulunan Tampopo Restaurant’a yepyeni bir imaj kazandırdı. Canlı renklerin yoğun kullanımıyla dikkat çeken tasarımda misafirlerine Doğu Asya mutfağından lezzetler sunan Tampopo Restaurant’ın kimliğini her zamankinden daha güçlü şekilde yansıtan bir mekan yaratıldı.

Multi-disipliner yapısıyla marka, mimari ve dijital tasarım çözümleri sunan I-AM, İngiltere, Manchester Corn Exchange’de bulunan Tampopo Restaurant’ı baştan aşağıya yeniledi. Klasik Asya sokak pazarlarını anımsatacak bir görünüm yakalamak üzere geliştirilen proje kapsamında özel yapım renkli karolarla, büyük bitkilerle ve Asya kültürünü yansıtan vintage reklam tabelalarıyla donatılan Tampopo Restaurant’ın yeni eklektik tarzı, yine metal vintage sandalyelere yer verilen oturma gruplarına da yansıtıldı. Mekanda aynı zamanda fener görünümlü lambaların aydınlattığı bir bar ve metal sanat eserleriyle zenginleştirilen özel bir yemek alanı tasarlandı. Canlı renklerin yoğun kullanımıyla dikkat çeken tasarımda, misafirlerine Doğu Asya mutfağından lezzetler sunan Tampopo Restaurant’ın kimliğini her zamankinden daha güçlü şekilde yansıtan bir mekan yaratıldı.

Tampopo Restaurant’ı yenileme projesinin kendileri için son derece keyifli bir deneyim olduğunu belirten I-AM’in Kurucu Ortaklarından Emre Kuzlu, mekanın tasarımında birçok farklı öğeyi bir arada kullanarak eklektik tarza başarılı bir örnek sunduklarına dikkat çekti. Kuzlu, “Doğu mutfağı denildiğinde birçoğumuzun aklına renklerin ve tatların uyumlu birlikteliği gelir. Tampopo Restaurant da Doğu Asya mutfağından eşsiz lezzetler sunan bir mekan. Bu bağlamda biz de I-AM olarak, mimari rotamızı Tampopo’nun lezzet anlayışından ilham alarak çizdik diyebiliriz. Canlı renkler, vintage metaller, karo ve ahşap zeminler mükemmel bir uyum içinde bir araya gelip sıcak, hareketli fakat bir o kadar da huzurlu bir atmosfer yaratmamıza katkı sağladılar” diyerek markayı doğru analiz etmenin tasarım sırasında avantaja dönüştüğüne vurgu yaptı.

Tampopo’ya yepyeni bir imaj kazandırmak üzere I-AM ile birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren restoranın kurucu David Fox ise, “Hedefimiz Tampopo’yu geleceğe taşıyacak bir tasarımı hayata geçirmekti. Bizi son derece iyi analiz eden I-AM, tasarım alanındaki deneyimiyle hayalini kurduğumuz her şeyi gerçeğe dönüştürdü” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz