Ana Sayfa Dünyadan Alışveriş listesi yapan akıllı çöp kutusu

Alışveriş listesi yapan akıllı çöp kutusu

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle pek çok eşya da akıllı bir hale geldi. Son akıllanan eşya ise çöp kutusu oldu. Çöp kutusuna yerleştirilen GeniCan isimli cihaz alışveriş listesi hazırlamayı çocuk oyuncağı haline getiriyor.

Hızla ilerleyen teknoloji, kullandığımız eşyaları ‘akıllandırmaya’ devam ediyor. Bunun son örneği ise çöp kutusu oldu. GeniCan aslında oldukça basit bir fikri uygulamaya sokuyor. Çöp kutusunun üzerine yerleştirilen cihaz atılanlara bakarak otomatik bir alışveriş listesi oluşturuyor. Bunun için GeniCan’e atılanürünlerin barkodunu okutmak veya sesli komutla listeye ekleme yapmak yeterli oluyor. Böylece atılan ve yeniden alınması gereken ürünlerin tamamı cep telefonundaki uygulamada beliriyor.

Büyük küçük herkes tarafından rahatça kullanılabilen bu teknoloji kare forma sahip tüm çöp kutularıyla birlikte çalışıyor. Çöp dolduğunda sistem akıllı telefonlara bildirim gönderiyor ve boşaltma zamanı geldiğini anımsatıyor. Dışarı çıkıp mutfak alışverişi yapmak için zamanınız yoksa listedekilerin tamamını Amazon üzerinden sipariş etmeye de olanak sağlıyor.

GeniCan önümüzdeki haftalarda kullanıcılara gönderilmeye başlanacak. Erken sipariş verenler bu akıllı sisteme 125 dolar karşılığında sahip olabilecek. Memnun kalmayan kullanıcılar ise bu cihazı herhangi bir neden belirtmeden 45 gün içinde iade edebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz