Ana Sayfa Dünyadan Alibaba’dan ‘çocuk istismarı’ suçlamasına açıklama

Alibaba’dan ‘çocuk istismarı’ suçlamasına açıklama

E-ticaret sitesi Alibaba, “çocuk istismarı” suçlamalarına açıklama getirdi.

Yurt dışı kaynaklı e-ticaret sitesi Alibaba, “çocuk istismarı” yaptığı yönündeki haberlere açıklama getirdi. Açıklamada, üçüncü taraf satıcılara karşı önlem almaya devam edecekleri vurgulandı. Açıklamada, şunlar belirtildi:

“Bugün Alibaba.com Türkiye sayfasında görüntülenen bazı şirket profilleri nedeniyle sosyal mecralarda başlatılan kampanya ile ilgili kamuoyu duyurumuzdur. Görüntülenen şirket ve benzerleri hakkında tüm yasal süreçler başlatılmış olup, sayfalar kapatılmış, konuyla ilgili hukuki ve teknik süreç devam etmektedir.

Alibaba.com’un yürürlükte olan katı ve sıkı ürün listeleme politikaları vardır ve reşit olmayanların dahil olduğu cinsel içerik çağrıştıran veya gösteren veya ima eden her türlü ürünün tanımlanması kesinlikle bu politika dahilinde yasaktır. Listelerimizdeki bu ürünlerin çeşitli üçüncü taraf satıcılarca bildirilmesinin ardından, bunları Alibaba.com genel listeleme politikalarını ihlal ettikleri için listelerimizden çıkarttık ve çıkartmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda, Alibaba.com üzerinde, politikalarımızı benzer şekilde ihlal eden ürünleri tespit etmek için ciddi bir gözden geçirme başlattık. Kullanım şartlarımızı ihlal eden üçüncü taraf satıcılara karşı önlem almaya devam edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz