Ana Sayfa İNDEKS Akbatı AVYM Akbatı AVM doları sabitledi

Akbatı AVM doları sabitledi

Dolarda yaşanan sert yükseliş sonrası Akiş Gayrimenkul yatırımı Akbatı AVM kuru sabitledi. 200 mağazası bulunan Akbatı AVM, dolar kurunu 2.70 TL olarak sabitlediğini açıkladı.

Son zamanların en sert yükselişini kaydederek 3.00 TL seviyesine kadar gelen dolardaki hareketlilik, AVM yönetimlerini de yeni önlemlere itiyor. Kiracıların taleplerini değerlendiren AVM yönetimleri dolar kurunu sabitleme konusunu masaya yatırmaya başladı. Bunun son örneği, Akbatı AVM oldu. 200 kiracısı bulunan Akbatı AVM, dolar kurunu 2.70 TL olarak sabitledi.

Konu ile ilgili Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’den KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Kurlarda görülen aşırı dalgalanmalar neticesinde kiracılarımıza destek olmak amacıyla, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ndeki mevcut kiracılarımızdan, münhasıran kira bedellerini kira sözleşmelerinde öngörülen süre ve esaslar dahilinde gecikmeksizin muntazam ödeyen ve Şirketimiz ile hukuki uyuşmazlık içerisinde bulunmayan kiracılarımız arasından Şirketimiz tarafından ihtiyari olarak belirlenecek kiracılarımıza 01/03/2016-31/03/2016 tarihleri arasındaki bir aylık kira dönemi ile sınırlı olarak uygulanmak kaydı ile; kira sözleşmelerinde öngörülen ödeme tarihindeki A.B.D dolar kurunun 2,70 TL olarak belirlenmesine, belirlenen kurun kira bedellerinin tenzili ve/veya kira sözleşmesinin uyarlanması olarak değerlendirilmemesi şartı ile kira bedellerinin bu şekilde tespit edilmek sureti ile kiracılarımızdan tahsil edilmesine, karar verilmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz