Ana Sayfa İNDEKS Akasya Acıbadem Akasya Kültür Sanat, ağustosun yıldızı

Akasya Kültür Sanat, ağustosun yıldızı

Akasya AVM’nin kültür sanat merkezi AKS, sahnesinde Ağustos ayında da usta isimleri ağırlamaya devam ediyor.

Kültür sanatseverlerin vazgeçilmez adresi haline gelen AKS; tiyatro oyunları ile birbirinden usta isimleri izleyicileri ile buluşturuyor. 3 Ağustos Çarşamba Emrah Serbes’ in öykülerini sahneye taşıdığı ‘Öykülerden Oyunlar’ erken kaybedenlerin öykülerini hüzün ve coşkunun bir arada yaşandığı farklı bakış açısı ile AKS’ ye taşıyor. 4 Ağustos Perşembe akşamı da oyuncu Merve Ergin, 11 ayrı karakteri tek başına sahneye taşıdığı “Kıyıya Oturmanın Böylesi” oyunuyla AKS’ de olacak.

10 Ağustos Çarşamba akşamı ise Londra’da 10 sezon kapalı gişe oynayan müthiş komedi “Shakespeare’in Bütün Eserleri-Hafif Kısaltılmış” oyunu tiyatroseverlere keyifli bir gece yaşatacak. 11 Ağustos Perşembe Sumru Yavrucuk’un ses getiren tek kişilik komedi oyunu “Shirley”, tiyatro tutkunlarına unutulmaz dakikalar yaşatacak. 13 Ağustos Cumartesi ise “Çizmeli Kedi” AKS’de minik izleyiciler ile bir araya gelecek.

17 Ağustos Çarşamba günü usta oyuncu Levent Özdilek’in yönettiği, Köksal Engür ve Merve Engin’in başrolleri paylaştığı ‘”Uşak, Kral ve Ötekiler’’ AKS’ de olacak. 24 Ağustos Çarşamba Elizabeth Coleman’ın kaleme aldığı ve Akasya Aslıtürkmen tarafından uyarlanan romantik komedi ‘’Bekarlığa Veda’’ oyunu AKS’ de izleyiciler ile buluşacak. 25 Ağustos Perşembe, internette tanışan bir çiftin arkadaşlıklarını gerçek hayata taşımaya karar verdiklerinde yaşadıklarını eğlenceli ve komik bir dille sahneye taşıyan “İnternette Tanışan Son Çift’’ oyunu izleyenleri güldürecek. 26 Ağustos Cuma, bir Boris Vian Klasiği ‘’ İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz’’ tiyatro oyunu trajikomik karakterleri aracılığıyla kaybetmeyi ve son yüzleşmeye kadar her şeyin inkarını gözler önüne AKS’ de serecek.

AKS’de müzik keyfi

AKS; ev sahipliği yaptığı tiyatro oyunlarının yanı sıra akustik konserler ile de eğlenceye hız kesmeden devam ediyor.
Büyük Ev Ablukada, 19 Ağustos Cuma akustik performansıyla farklı bir deneyim yaşatacak. 20 Ağustos Cumartesi, Ayhan Sicimoğlu& Latin All Stars ile yazın enerjisini AKS’ye taşıyacak.
Söz yazarı ve müzisyen Feridun Düzağaç, 23 Ağustos Salı akşamı AKS’ de müzikseverlerle buluşacak.

Türk müziğinin usta ismi Bülent Ortaçgil de 31 Ağustos Çarşamba akşamı ise AKS’ de hafızalardan çıkmayacak unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak.

Çocuk oyunları dışındaki tüm oyunlar ve konserler saat 20.30’da başlayacak. Çizmeli Kedi 13 Ağustos Cumartesi saat 13.00’te sahnelenecek. AKS etkinliklerinin biletleri Akasya’nın zemin kattaki gişeden ve Biletix’ten ulaşmak mümkün.

AKS’nin Ağustos ayı programı
3 Ağustos Çarşamba- Öykülerden Oyunlar (Tiyatro)
4 Ağustos Perşembe- Kıyıya Oturmanın Böylesi (Tiyatro)
10 Ağustos Çarşamba- Shakespeare’in Bütün Eserleri (Tiyatro)
11 Ağustos Perşembe- Shirley (Tiyatro)
13 Ağustos Cumartesi- Çizmeli Kedi (Tiyatro)
17 Ağustos Çarşamba- Uşak, Kral ve Ötekiler (Tiyatro)
20 Ağustos Cumartesi-Ayhan Sicimoğlu&Latin All Stars (Akustik)
23 Ağustos Salı- Feridun Düzağaç (Akustik)
24 Ağustos Çarşamba- Bekarlığa Veda (Tiyatro)
25 Ağustos Perşembe- İnternette Tanışan Son Çift (Tiyatro)
26 Ağustos Cuma- İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz (Tiyatro)
31 Ağustos Çarşamba- Bülent Ortaçgil ( Akustik)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz