Ana Sayfa Gündem Agora Antalya AVM’nin ikinci fazı haziranda açılıyor

Agora Antalya AVM’nin ikinci fazı haziranda açılıyor

Kasım 2017’de hayata geçirilen, Ege ve Akdeniz’in en büyük alışveriş merkezi projesi olarak tasarlanan Agora Antalya Alışveriş Merkezi Haziran 2018’de ikinci faz açılışına hazırlanıyor.

2003 yılında ilk olarak İzmir’de hayata geçirilen Agora Alışveriş Merkezi’nden sonra başarılı sektör deneyimini 2015 yılında Adapazarı’na taşıyan ODAK grup son olarak başarılı marka karması ile 2017 yılının son çeyreğinde Antalya’da kapılarını açmıştır. İlk etabın hayat geçirildiği Agora’da Haziran ayında içerisinde IKEA mağazasının da bulunduğu ikinci faz açılışını gerçekleştirecektir.

Geçtiğimiz günlerde perakende sektörünün devlerini ve işadamlarını bir araya getiren kahvaltı organizasyonunda ikinci etap lansmanı gerçekleştirildi. TUSIAD başkanı Erol Bilecik’in konuşmacı olarak yer aldığı davette perakende sektörünün ve ekonominin önde gelenleri yer aldı.

Odak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrem Oral Kayacık mevcut projeleri ve gelecek yatırımları anlatan sunumu ile dikkat çekti.

Odak Şirketler Grubu Türkiye’nin farklı bölgelerin yapmış oldukları Alışveriş Merkezi projeleri ile 15 yılı aşkın bir süredir sektörde ki başarısından bahseden Kayacık; Agora İzmir Alışveriş Merkezi İzmir’in en çok tercih edilen alışveriş merkezi olarak 15 yıldır yüzde 100 doluluk oranı ile faaliyetlerine devam ettiğini ve yenilendiğini belirtti. 2015 yılında Adapazarı’nda faaliyete geçirilen Agora Adapazarı’nın da şu anda yüzde 100 doluluk oranı ile hizmet verdiğinin altını çizdi.

2017 yılının Kasım ayında Antalya’da faaliyete geçirilerek 1. Etap açılışı gerçekleştirilen Agora Antalya Alışveriş Merkezi’nin açılış sürecinden başlayarak birçok ev sahipliği yaptığını söyeleyen İrem Oral Kayacık, Antalya Alışveriş Merkezi Antalya’nın en çok tercih edilen alışveriş ve yaşam merkezi hali geldiğini ve yüzde 80 doluluk oranı yakaladıklarını belirtildi. Kayacık; “Dünya’nın önde gelen markası Qubica AMF 8 Lane Bowling Merkezi ile Antalyaların vazgeçilmez eğlence alanı ve sinema salonlarında kullanılan yüksek kalite ses sistemi sayesinde sinemaseverlerin de ilgisini çekti.”dedi. Tesisi sunduğu imkânların haricinde yoğun etkinlik ve konser aktiviteleriyle yüksek oranda müşteri profili oluşmasını sağladığını da belirten İrem Oral Kayacık Bahar Festivali ile yurt dışından gelen turistlerinde yoğun ilgisini çektiklerini belirtti.

Agora Antalya Alışveriş Merkezi 2. Etapta açılmaya hazırlanan Antalya’nın en büyük kapalı tema parkı da hedeflenen ziyaretçi sayısının 4 milyon kişi olduğu belirtildi. Açılan eğlence merkezinin teması tüm ziyaretçileri geçmişte yolculuk yapacaklarını söyledi. Bunların yani sıra sosyal imkânlarıyla da dikkat çeken Agora Antalya Alışveriş Merkezinde, 20 restoran ve vale servisi ziyaretçilerimize sunulduğu hizmetler arasında olduğu aktarıldı. Zengin marka karması ve çok sayıda bulunan eğlence ve aktivite alanlarıyla da Agora Antalya Alışveriş Merkezi ziyaretçilerine zengin imkânlar sunmaya güçlenerek ve kapasitesini büyüterek devam ettiğini de konuşmasına ekledi.

Kayacık, Antalya’ya da büyük ilgi ile beklenen Agora Antalya Alışveriş Merkezi Ikea Mağazası ise 7 Haziran 2018 tarihinde 21 bin metrekarelik bir alanda ziyaretçilerine kapısını açamaya hazırlandığını belirtti.

İrem Oral Kayacık’ın ardından söz alan TUSIAD başkanı Erol Bilecik gündem değerlendirmelerinde bulundu.

Bilecik;“Dönüşen ekonomilerde dijitalleşmeye bağlı olarak yeni bir iş kültürü doğuyor. İş ve yönetişim modellerimiz dijitalleştikçe, verimliliğimiz de artıyor. Artık markaların insanı merkeze alarak, yenilikçi fikirlere yatırım yapması, ürün ve hizmetlerin tasarım, üretim ve sunumunda teknolojiyi odağa alması gerekiyor.Tüm Türkiye gibi, ülkemizin en aktif sektörlerinden perakende için de “dijitalsiz” bir dünya hayal edemiyoruz. Artık sadece mağazaya müşteri çekmek yeterli değil. Günümüzde hem dijital hem de gerçek dünyada zaman geçiren müşterilerle etkileşime girmek ve müşteri deneyiminin her adımında bulunabilmek için hem online hem offline kanalların birbirine entegre şekilde yönetilmesi gerekiyor.“ açıklamasında bulundu.

Odak Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Gürcan Oral ise Antalya bilgesinde yer alan alışveriş merkezlerinin bölgede ki en büyük alışveriş merkezi olduğunu vurgulayarak İzmir’de yer alacak ikinci projelerinin müjdesini verdi. Oral; “Uzun zamandır arzu ettiğimiz ve 2020 yılında hayata geçirileceği ön görülen Agora Karşıya projesi İzmir’in en çok gelişen bölgesi Çiğli’de yer alarak uzun yıllar başarılı şekilde hizmet verecektir.” dedi.

Seçkin markalar Agora Antalya Alışveriş Merkezi’nde
Bünyesinde birbirinden seçkin markaların yer aldığı Agora Alışveriş Merkezi ferah ve konforlu sinema salonları, günümüz teknolojisi ile hazırlanan bin 800 metrekarelik eğlence merkezi ile dikkat çekiyor. Türkiye’nin önde gelen markalarından Boyner’in 6 bin 500 metrekarelik en büyük ve en geniş koleksiyonun yer aldığı Agora AVM, kadın-erkek ve çocuk giyimde birçok ünlü markayı bünyesinde barındırmaktadır. 2 bin metrekare ölçüsü ile LC Waikiki, bin 800 metrekare alana sahip Koton, bin 200 metrekare alana sahip Adil Işık, bin 500 metrekare alana sahip Migros markalarının yanı sıra; Vakkoroma, Vakko Boutique, MudoConcept& Collection, Mavi, İpekyol, Avva, KRC Home, Jimmy Key, Toyzz Shop, Armağan Oyuncak, Teknosa, Sevil Parfümeri, Watsons, Desa, Hotiç, Elle, Flo, Ayakkabı Dünyası, Starbucks, Özsüt, Altınbaş markalarının yer aldığı Agora Antalya Alışveriş Merkezi, bünyesine katacağı daha birçok dünya markası ile Antalyalılara kaliteli ve ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor.

Yılda 18 milyona yakın yabancı turistin ziyaret ettiği Antalya iline yepyeni bir soluk kazandıran Agora Alışveriş Merkezi ilerleyen dönemlerde adını sıkça söz ettirmeye devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz