Ana Sayfa İNDEKS Adidas Adidas ve Kanye West ortaklığı tarih yazıyor

Adidas ve Kanye West ortaklığı tarih yazıyor

Adidas ve Kanye West, uzun süreli ortaklığın temellerini arttığını duyurdu. Bir spor markası ile spor dünyasından olmayan ünlü bir isim arasında, şimdiye kadar yapılmış en önemli ortaklık.

Adidas, Adidas + Kanye West’in lansmanıyla, yaratıcı dünyanın öncü isimlerinden Kanye West ile uzun süreli bir birlikteliğin temellerini attığını duyurdu. Adidas + Kanye West, Yeezy markasının bir uzantısı olarak, hem sokak hem de spor modası için ayakkabı, kıyafet ve aksesuar üretecek.

İlk kez iki yıl önce Adidas Originals için geliştirilen Yeezy, dünya çapında ilham veren, başarılı ve güçlü bir marka olmuştu. Bugün de, Adidas ve Kanye West arasındaki bu benzeri görülmemiş ortaklık, şimdiye kadar bir spor markası ile spor dünyasından olmayan bir isim arasında gerçekleşen en dikkat çekici ortaklıklardan biri olarak tarihe geçiyor. Bu ortaklık ile Adidas’ın inovasyon teknolojileri ve yenilikçi uzmanlığı, West’in vizyoner hayal gücü ile birleşerek geleceği yeniden tanımlayacak.

Kanye West ile birlikte çalışan özel Adidas ekibi, tüm Yeezy ürünlerinin geliştirilmesinde ve oluşturulmasında rol alacak. Adidas’ın Portland genel merkezi öncülüğündeki ekip, dünya genelindeki başarının devamlılığını sağlamak amacıyla iş birliğini yönetecek ve denetleyecek. Yeezy ürünlerinin ana lokasyonu olarak hizmet verecek perakende mağazaları da bu büyüme planının bir parçası. Adidas + Kanye West ürünleri ise birlikteliğin sınırlarını genişleterek performans amaçlı tasarımlar ile hem spor giyim hem de sokak modası için seçenek sunacak.

Kanye West, “Son iki yılda, Adidas ve Yeezy iş birliği geleceğimize dair ipuçları verdi. Bu iş birliği, hayalleri olan herhangi birinin sınırlarından bağımsız bir şekilde hayal kurabileceğini gösteriyor” diye konuştu.

Kanye’nin başkalarının göremediği şeyleri görebilen, gerçek bir yaratıcı olduğunu belirten Küresel Markalardan Sorumlu Adidas Group Yönetim Kurulu Üyesi Eric Liedtke de, ”Adidas + Kanye West iş birliği ile spor dünyasını Kanye’nin yaratıcılığına açarak yeni alanlar keşfediyoruz. Yaratıcı beyinlerin, yeniyi yaratmasını sağlamak Adidas’ın her zaman özü oldu” dedi.

İş birliği ile ilgili yapılan duyuru, Alman spor malzemeleri markasının yenilikçiliği ile dünya çapında ilham kaynağı olan sanatçının beraber kurdukları süregelen başarılarında yeni bir dönüm noktası. Şubat 2015’de Yeezy Season 1’in tanıtımı, stil, müzik, ünlüler dünyası, sosyal medya ve güncel sanatı bir araya getirerek canlı bir gösteri yaratmış, yaratıcılığın sınırlarını zorlamış ve sonunda da modern moda defilesi anlayışını yeniden tanımlamıştı. Yeezy Season 1 Kanye West ve Adidas’ı güçlü ortaklar olarak tanımladı.

Ardından, Yeezy Boost 750 de, dünya çapında büyük bir heyecan yarattı. Adidas Boost yastıklama teknolojisine sahip model, ileri teknolojinin sağladığı üstün konfor ve performansı, lüks stil ile birleştiriyor.

West ve Adidas, ardından Yeezy Boost 350’yi piyasaya sürdüler. Bu model, tarihin en çok aranan ve en hızlı satılan ayakkabı modellerinden biri oldu. Alçak üst kısımlı modelde Boost yastıklı taban ve Adidas’ın Primeknit malzemesi West’in öncü estetiği ile birleştirilmişti. Ortaya çıkan tasarım tüketiciyi hayran bıraktı, eşi görülmemiş satış rakamları sağladı ve geçtiğimiz aralık ayında da, Footwear News tarafından “2015 Yılının Ayakkabısı” ödülüne layık görüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz