Ana Sayfa İNDEKS Adidas Adidas İstinyePark, açılışını koşucularla yaptı

Adidas İstinyePark, açılışını koşucularla yaptı

Adidas, İstinyePark Alışveriş Merkezi’nde yeni yerine taşındı. Mağazanın açılışı, “Görev: İstinye 42,195” projesi ile Adidas Runners Istanbul koşucuları tarafından yapıldı. Adidas Runners Istanbul koşucuları, 42 bin 195 kilometrelik bayrak yarışı boyunca, Adidas İstinye Park Mağazası’nın sembolik anahtarını taşıdılar. İstanbul’un sembolik noktalarından geçen rota ile şehri ele geçiren koşucular, sabahın ilk ışıkları ile ulaştıkları bitiş noktasında mağazanın açılışını yaparak, Adidas İstinye Park Mağazası’nı sahiplendiler ve mağazayı “koşucular için buluşma noktası” olarak tanımladılar.

Adidas, İstinyePark Alışveriş Merkezi’nde yeni yerine taşındı. Bin 202 metrekarelik alanı ile bir önceki İstinyePark mağazasının yaklaşık 2,5 katı büyüklüğüne yayılan yeni mağaza, koşu kategorisine odaklanarak, koşucular için bir buluşma alanı olarak tasarlandı.

Adidas İstinyePark Mağazası, en yeni Adidas mağaza konsepti olan HC2.0 tasarımına sahip, bu tasarımda Adidas mimarlarının imzası bulunuyor. Mağaza geniş alanında, Adidas’ın lider teknolojileri kullanarak tasarladığı spor ve performans ürünlerini içeren Koşu, Futbol ve Training koleksiyonlarına yer veriyor. Futbol severler Print Shop alanında, satın aldıkları Beşiktaş ve Fenerbahçe formalarına isimlerini de yazdırabiliyorlar. Mağaza aynı zamanda, geçmişte spor amaçlı tasarlanan ürünlerin günümüze uyarlanması ile oluşan, günlük yaşam ürünlerine sahip Adidas Originals Koleksiyonu’na da yer veriyor.

Görev: İstinye 42.195

Adidas İstinyePark Mağazası, Türkiye’de ilk defa, eşi benzeri görülmemiş bir proje ile açıldı. Adidas Runners Istanbul koşucuları, gece yarısından sonra koşmaya başladıkları 42.195 kilometrelik maraton mesafesi boyunca, Adidas İstinyePark Mağazası’nın sembolik anahtarını elden ele taşıdılar. Sabahın ilk ışıkları ile vardıkları bitiş noktasında, Adidas İstinyePark Mağazası’nın açılışını gerçekleştiren AR üyeleri, böylece mağazaya ilk giren tüketicilerin koşucular olmasını sağladılar.

Bir gece koşusu olan Görev: İstinye 42.195, takımlar ile koşulan bayrak koşusuydu. Gerçek maraton mesafesi olan 42.195 kilometrelik etap, hem önemli Adidas Mağazaları’nın, hem de Galata Kulesi, Sultan Ahmet Meydanı, Sirkeci Tren Garı gibi İstanbul’un sembollerinin bulunduğu duraklardan oluşuyordu. #whyirunistanbul sloganı ile koşan Adidas Runners koşucuları, hem bir kez daha sokak sokak koşmaya alışık oldukları şehri ele geçirdiler hem de sembolik olarak, İstanbul’un hikâyesini yepyeni koşu buluşma noktasına taşımış oldular. Koşucuların bu özel açılış anıları ve kat ettikleri mesafe de kalıcı olarak mağaza içindeki koşuya özel alanın tasarımında yerini aldı.

Koşucular için buluşma noktası

Adidas İstinyePark Mağazası, koşucuların buluşma noktası olacak özel alanı ile açıldı. Koşuyu yaşam biçimi haline getirmiş herkesin keyifli vakit geçireceği dinamik bir koşu buluşma noktasına sahip mağazanın bu koşu alanı, mağazanın açılışını yapan Adidas Runners koşucuları tarafından sahiplenildi.

Topluluk üyeleri bu alanda, keyifli vakit geçirebilecek, koşularının ve diğer AR etkinliklerinin fotoğraflarını biriktirip, sergileyebilecek, mesaj panoları üzerinden birbirleriyle haberleşip, Adidas Runners Istanbul aktivite takvimini takip edebilecekler. Alanda aynı zamanda Adidas koşu kategorisinin yepyeni teknolojisi Run Genie de bulunuyor. Run Genie, ayak basış şekillerine göre analiz yapılmasını ve böylece tüketiciye en uygun ayakkabının tavsiye edilmesini sağlayan bir Adidas teknolojisi. Koşu ayakkabılarının tamamen kişiye özel olarak seçilmesinin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan Adidas, her bireyin basış şeklinin ve ayak yapısının farklı olduğunu tüketicilere anlatmayı hedefliyor. 1 dakikadan az bir süre içinde, koşu bandı üzerinde tamamlanan analiz, tamamen ücretsiz. Tüketicinin, Run Genie analizine, günlük hayatta kullandığı spor ayakkabıları ile katılması yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz