Ana Sayfa İNDEKS 41 Burda AVM 41 Burda AVM kapılarını açtı

41 Burda AVM kapılarını açtı

Esas Holding yatırımı 41 Burda AVM, ziyaretçilerine kapılarını açtı. Esas Gayrimenkul, toplamda 150 milyon USD’lik yatırım ile STFA iş ortaklığında Türkiye’nin en önemli geçiş noktalarından birisinde bulunan Kocaeli’nin alışveriş, yaşam ve buluşma merkezi 41 Burda’yı hayata geçirdi.64 dönümlük arazi üzerinde 140 bin metrekarelik alana sahip 41 Burda, Kocaeli’nin en büyük AVM’si oldu. 

Esas Holding’in İzmit Ömer Türkçakal Bulvarı Outlet Center karşısında gerçekleştirdiği, Haldız İnşaat tarafından inşa edilen 41 Burda AVM, bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. İçinde sinema ve eğlence alanlarının da bulunduğu 120 bin metrekare inşaat alanı, 61 bin metrekare kiralanabilir alana sahip AVM’de yaklaşık 200 mağaza yer alıyor.

Yaklaşık 2 yıl önce inşaat çalışmaları başlanan 41 Burda AVM, “Bakış açını değiştirmeye hazır mısın?” sloganıyla kapılarını açtı. Mimarisiyle dikkat çeken ve kentin en büyük AVM’si olma özelliğine sahip 41 Burda, 2 bin 500 kişiye iş imkanı sağlayacak. Bin 700 araçlık otoparka sahip olan AVM’nin açılış törenleri kapsamında Anadolu Ateşi’nin sergileyeceği 40 dakikalık dans gösterisi gerçekleştirecek. Kiralama çalışmalarını Inside Danışmanlık’ın yaptığı 41 Burda AVM çatısı altında pek çok marka bulunuyor.

Esas Holding bünyesinde ağırlıklı olarak ticari gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Esas Gayrimenkul yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yurt dışında satın alma ve birleşme; Türkiye’de ise sıfırdan yatırım stratejisi ile ilerleyen Esas Gayrimenkul son olarak Türk inşaat sektörünün temellerini atan STFA iş ortaklığında Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan yolların kavşağında bulunan, sanayi sektöründeki gücü ile Türkiye’nin yüksek büyüme potansiyeline sahip illerinin başında yer alan Kocaeli’nde yaklaşık 150 Milyon USD’lik bir yatırımla 41 Burda AVM projesini hayata geçirdi.

Türkiye’nin en çok yatırım alan ve ortalama satın alma gücü en yüksek bölgesini oluşturan Kocaeli’nde halkın tüm ihtiyaçlarına çözüm bularak; alışverişin yanı sıra yeme-içme, kültür-sanat ve eğlencenin de tek adresi olmaya hazırlanan 41 Burda; 120 bin metrekare inşaat alanı, 61 bin metrekare kiralanabilir alanı ile toplamda 200 adet mağazası ile bir sinerji yaratıyor. Kocaeli’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliğine sahip olan 41 Burda; dünya standartlarındaki özellikleri ile Kocaeli’yi ve yakın çevreleri beklediği markalar ile tanıştırmaya, alışkanlıklarını değiştirmeye ve yeni deneyimlere davet ediyor. 41 Burda; 1.600 araç kapasiteli kapalı / açık otoparkı ile de alışverişin en kapsamlı halini ziyaretçilerine sunuyor.

Bir üniversite kenti olarak da öne çıkan Kocaeli Esas Gayrimenkul’un 41 Burda projesi ile sosyal yanı da çok güçlü bir yatırıma ev sahipliği yapıyor. 41 Burda; ziyaretçilerine alışveriş keyfi sağlayacak olan konsept mağazalarının yanı sıra şehirde ilk kez yer alacak yeme-içme alanları, eğlence alanları, sinema salonları ve düzenli aktiviteleri ile de eğlencenin kalbi olmaya hazırlanıyor. Projede 35 adet kafe, restoran; 3 bin 100 metrekarelik alanda toplamda bin 100 koltuk kapasiteli 10 sinema salonu, bin 500 metrekarelik spor alanı, 2 bin 400 metrekarelik çocuk eğlence alanı yer alıyor.

2 bin 500 kişiye istihdam

Esas Gayrimenkul ev sahipliğinde gerçekleştirilen 41 Burda resmi açılışında Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, “Esas Gayrimenkul olarak STFA iş ortaklığında 150 milyon USD yatırımla hayata geçirdiğimiz Kocaeli’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliğine sahip olan 41 Burda projemiz ile Kocaeli’yi dünya standartlarında, beklediği markalar ile tanıştırmaya, alıveriş alışkanlıklarını değiştirmeye ve yeni deneyimlere davet ediyoruz. Kocaeli ilimiz Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan yolların kavşağında bulunması, kara, demir, deniz ve hava yolu ulaşımları ile Türkiye’nin önemli geçiş noktalarından birisi konumunda olması, sanayi sektöründeki üretim ve katma değer gücü, İstanbul metropolüne yakınlığı, tarihi eserleri, doğal güzellikleri, alternatif turizm çeşitlerine imkan sunan nitelikli turizm tesisleri, dünyaca tanınan Hereke Halıları gibi bir çok kültür ve turizm değerleri ile bizim için ayrı bir öneme sahip. Tüm bunlara ek olarak Türkiye’nin en çok yatırım alan ve ortalama satın alma gücü en yüksek ilini oluşturan Kocaeli; 60 bin kişilik üniversite öğrencisinden oluşan genç nüfus potansiyeli ile de bizim için cazip bir yatırım noktası haline geliyor. Kocaeli ilimiz; katma değer yaratacak, sürdürülebilir kalkınma sunacak yatırımlar ile geleceğe büyüyerek ilerleyecek. Dolayısıyla Kocaeli’nde gerçekleştireceğimiz 41 Burda projemiz bizim için çok anlamlı bir yatırım. Kocaeli’nde yaklaşık 2 bin 500 kişilik ciddi bir istihdam yaratmak; bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak, Kocaeli ve çevre halkımıza yaraşır hizmetler sunmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

41-burda
41 Burda AVM’de yer alan markalar

Ayakkabı Dünyası, Bambi, Birkenstock, Elle, Flo, Greyder, Hammer Jack, İnci, Kemal Tanca, Madame Vera, Mammamia, Marjin, Matmazel Çanta, Pia Mia, Shumix, Spormix, Steppo, Tirenti, Vicco, Armağan Oyuncak, Balon Evi, Cinemaximum, Ets Tur, Penzzshop, Playland, Arçelik, Bosch, Samsung, Siemens, Teknosa, Vestel,  English Home, Esse, Home Sweet Home, Karaca, Korkmaz, Madame Coco, Schafer, Shuev, Soley, Tantitoni, Tefal, Yatsan, Aker, Batik, Calzedonia, Christine Cotton Club, Ekol, Ghisa, İpekyol, Journey, La Luce, Penti, Roman, Spazio, Twist, Migros, Atasun, Emo Optik, Kent Optik, Opmar Optik, Adidas, Barçın Spor, Fenerium, GS Store, Hummel, Lescon, Sportsoul, Coquet, Euromoda, İlhan Kuyum, Koçak Gold, Stil By Gülaçtı, Yelss, Zippo Tobacco Shop, 41 Tantuni ve Çöp Şiş, Alaçatı Muhallebicisi, Bay Döner, BHU, Burger House, Burger King, Bursa Kebap Evi, Çıtır Usta, Coffee Scent, Demlik, Döner Stop, Fırın İstanbul, Gloria Jeans Coffee, Gönül Kahvesi, Happy Moons, HD İskender, Kahve Diyarı, KFC, Köfteci Ramiz, Mado, Mc Donalds, Özsar Steakhouse, Pan House, Peksimet, Pidem, Pizza Pizza, Popeyes, Sarper, Sbarro, Simit Sarayı, Starbucks, Tavuk Dünyası, Usta Dönerci, Waffle Stop, Bayram Bal Kuaför, Car Wax, Lavanta Kuru Temizleme, Macfit, Mobilce, Pronto, Terzi, Turkcell, Vodafone.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz