Ana Sayfa Gündem 1 saatte 6 kişi Migros’ta çalışmaya başlıyor

1 saatte 6 kişi Migros’ta çalışmaya başlıyor

Migros İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç, her iş saatinde 6 kişinin Migros’ta çalışmaya başladığını belirtti.

Migros Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç, “Türkiye’nin En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi” arasında yer alan ve ‘CHRO Summit 2016’ zirvesine konuşmacı olarak katıldı. Önemli bilgiler veren Aytaç, şunları söyledi:

“Yurt içinde ve yurt dışında yaklaşık bin 576 mağazamızda, mavi ya da beyaz yaka olarak ayırmadığımız, her birini Migros’un başarısı için çalışan turuncu yakalılar olarak tanımladığımız 26 bin civarı çalışanımızla perakendede oyun kurucu olmayı sürdürüyoruz… Migros performans odaklı bir şirket olduğu için, İnsan Kaynakları olarak da birinci görevimiz metrekare başına satışı artırmak! Bunu ancak iyi hizmet ve dolayısıyla iyi çalışanla sağlayabiliriz. Bizim için aslolan insana yatırım yapmak. Yetenekleri bünyemize çekmekte başarılıyız. Bunda işveren marka bilinirliğimiz, eğitim imkanlarımız ve büyük bir şeffaflıkla oluşturduğumuz kariyer imkanlarımız önemli rol oynuyor. Bütün bunlar bizi, perakende sektöründe en fazla tercih edilen şirketlerden biri haline getiriyor. Yılda 409 bin, günde bin 100 başvuru alıyoruz. Her iş saatinde 6 kişi ailemize katılıyor.”
Migros Ticaret A.Ş. olarak insan kaynakları işveren marka yaklaşımlarını “İyi İş, İyi Gelecek” üzerine kurduklarını ifade eden Aytaç, sözlerine şöyle devam etti:

migros-demir-aytac“Yaş ortalaması 29 olan şirketimizde çalışanlarımızın yüzde 80’i Y kuşağına mensup. Bu bize eşsiz bir dinamizm katsa da 3 kuşağı bir arada bulunduran bir şirkette kuşaklar arasındaki uyumu sağlayarak; dinamizm ve tecrübeyi harmanlamak çok önemli. Bunun için, kurum içi mentorluk ve tersine mentorluk uygulamalarımızla tüm çalışanlarımızı içine alan, interaktif bir yapı oluşturduk. Ben dahil olmak üzere yöneticilerimizin Y kuşağından mentoru var. Yani, Migros’ta kuşaklar arasında gümrük kapıları yok, serbest geçiş var. Migros’un 62 yıldır koruduğu genç ruh ve çevikliğinin arkasında bu armoni yatıyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz