Ana Sayfa AVM Zorlu Center’da engeller ‘Turkcell Hayal Ortağım’ ile kalkıyor

Zorlu Center’da engeller ‘Turkcell Hayal Ortağım’ ile kalkıyor

Turkcell’in Young Guru Academy (YGA) ile birlikte hayata geçirdiği “Hayal Ortağım”a eklenen “Yol Arkadaşım AVM” özelliğiyle görme engelliler Zorlu Center’da alışverişlerini kimseden yardım almak zorunda kalmadan yapabilecek, aradıkları yerleri kolayca bulabilecekler.

Turkcell’in Young Guru Academy (YGA) işbirliğiyle hayata geçirdiği, görme engellilerin sosyal hayata daha aktif ve bağımsız katılmalarını amaçlayan “Hayal Ortağım” uygulaması içerisinde bulunan “Yol Arkadaşım AVM” özelliği Zorlu Center’da kullanıma açıldı. Bu özellik sayesinde görme engelliler, Zorlu Center’da önünden geçtikleri yerler hakkında uygulama üzerinden bilgi alabiliyor ve gitmek istedikleri mağaza, asansör,danışma gibi noktalar için yönlendirmelere ulaşabiliyor.

“Hayal Ortağım” tüm Türkiye’de yaygınlaşmaya devam ediyor

Zorlu Center’ın da dahil olduğu “Hayal Ortağım Yol Arkadaşım AVM” uygulamasıyla görme engellilerin AVM gibi toplu yaşam alanlarında herkes gibi özgürce zaman geçirebilmeleri amaçlanıyor. Bu hizmetten faydalanmak için görme engellilerin App Store veya Google Play’den Hayal Ortağım uygulamasını indirip üye olmaları yeterli. Uygulama tüm operatör kullanıcılarına açık olmakla birlikte Turkcell müşterilerine data kullanımı tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

“Yol Arkadaşım” nasıl işliyor?

Yol Arkadaşım, Poi Labs tarafından geliştirilen bluetooth beacon ve kapalı alan navigasyon teknolojisi sayesinde çalışıyor. Bu sayede görme engelli kullanıcılar, akıllı telefonlarından bluetooth özelliğini açtıktan sonra “Hayal Ortağım” uygulaması içerisindeki Yol Arkadaşım kategorisinden bulunduğu AVM’nin menüsüne giriyor ve istedikleri yere sesli komutlarla varabiliyorlar. Turkcell Hayal Ortağım kullanıcıları, bu uygulama içerisinde tüketilen data için ücretlendirilmiyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz