Ana Sayfa AVM Zafer Bayramı Sergisi Marmara Park AVM’de

Zafer Bayramı Sergisi Marmara Park AVM’de

Marmara Park AVM, 25 Ağustos – 03 Eylül tarihleri arasında geçmişin izleri bugüne taşıdığı Zafer Bayramı Sergisi ile ziyaretçilerini çok farklı bir Zafer Yolculuğuna çıkarıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı Sergisi’nde, Milli Mücadele yıllarında basılmış olan yüzden fazla posta kartı, onlarca dönemin orijinal efemerik evrakları, orijinal yazışmalar ve fotoğraflar sergilenerek bir döneme, hiç bilinmeyen yönleriyle ışık tutuluyor.

Bu sergide yer alan malzemelerin bir araya gelmesi onlarca yıl sürdü! Her biri çok nadir olan bu evrakların bir daha bir araya gelmesi imkânsız denecek kadar zor…

Koleksiyoner Onur Akmanlar tarafından derlenen çok sayıda arşiv fotoğraf ve bilgi panoları, İstiklal Madalyaları, Savaş sırasında kullanılmış Orijinal Posta Kartları, Orijinal Mektuplar, Dönemin Gazete ve Dergileri, Askerler tarafından çekilerek çevrelerine göndermiş oldukları Orijinal Fotoğraflar sergide yer alan önemli parçalardan.

Ayrıca, Sergideki en önemli orijinal evraklardan biri de; Milli Mücadele’ye katılan Mustafa Kemal ve diğer Kuvayı Milliye’ciler hakkında çıkarılan Ölüm Fetvası.

Serginin en büyük sürprizi ise, şimdiye kadar yapılmamış bir Savaş Sahnesi etrafında kurgulanmış olması. Serginin merkez noktasında sunulacak savaş sahnesinde; savaş sırasında kullanılan, sahra topu modeli, cephene sandıkları, dikenli teller, siper çuvalları, top mermisi modelleri ile ziyaretçilerin o atmosferi yaşamaları sağlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz