Ana Sayfa AVM Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden Van AVM’ye büyük ödül

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden Van AVM’ye büyük ödül

Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Van AVM’yi “En Başarılı AVM” seçti. Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen gecede Van’ın en iyileri ödüllerini aldı. Gecede ayrıca Van AVM’ye 300 köy öğrencisini sinema ile buluşturduğu için teşekkür plaketi verildi.

Van AVM, zirveye çıktı. Geçtiğimiz Aralık ayında kapılarını açan, kent tarihinin en büyük özel sektör yatırımı Van AVM, kısa sürede sadece Van’ın değil çevre illerden gelenlerin hatta İranlılar’ın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bu büyük başarı Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri tarafından da taçlandırıldı. Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen “Van’ın ‘En’leri Gecesi”nde kentin en iyileri seçildi.
Öğrenci Konseyi’nin kurduğu sosyal medya platformu üzerinden gerçekleştirilen oylama sonunda Van AVM, “En Başarılı AVM” kategorisinde birinci oldu. Üniversite öğrencileri ve öğretim üyelerinin oylarıyla belirlenen birincilere ödülleri verildi. Van AVM’nin ödülünü Genel Müdür Türker Nacaroğlu aldı. Öğrenci Konseyi, Van AVM’ye 300 köy öğrencisini sinema ile buluşturduğu için teşekkür plaketi de sundu.

161 günde 3 milyon kişi ziyaret etti

Van AVM, bölge için özel anlamı olan kentin tarihindeki en büyük özel sektör yatırımı olara değerlendiriliyor. Global Yatırım Holding tarafından gerçekleştirilen ve kentteki sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimlerin yanında halkın desteğiyle gerçekleştirilmiş örnek ve öncü bir proje olan Van AVM, açıldığı 15 Aralık’tan bugüne büyük ilgi gördü. Van AVM toplam 1000 kişiye doğrudan veya dolaylı iş imkânı sağlayarak kent ekonomisine büyük katkı sağladı. Dünya markası mağazaları, şık restoran ve kafeleriyle kentin cazibe merkezi haline gelen Van AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçi akınına uğradı ve her geçen gün ilgi giderek arttı.

Kentin uluslararası standartlarda ilk alışveriş merkezi olan Van AVM’yi 161 günde tam 2 milyon 949 bin 707 kişi ziyaret etti. Bu büyük başarı, Van hatta bölge için rekor olarak değerlendiriliyor.

Bütün bunlar gösteriyor ki, Van AVM, kısa vadede kendisine güvenenlerin tüm beklentilerini uluslararası normların çok üzerinde karşılamış ve uzun vadede çok daha büyük kazançlar sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz