Ana Sayfa Gündem Yataş Grup, yatırımcıları davet ediyor

Yataş Grup, yatırımcıları davet ediyor

Türkiye mobilya ve yatak sektöründeki 40’ncı yılını kutlayan Yataş Grup bünyesine katılacak 77 mağaza için yatırımcıları kârlı bir yatırıma davet ediyor.

2015 İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde bir önceki yıla oranla 127 basamak birden yükselerek 370. sırada yer alan ve halka açık şirketler arasında en çok yükselen marka olan Yataş Grup, 77 yeni mağazası için birikimlerini karlı bir yatırımla değerlendirmek isteyenleri mobilya, yatak, ev tekstili, aksesuar uzmanlığıyla Enza Home, yatak ve ev tekstili uzmanlığıyla Yataş Bedding mağaza konseptleri ile tanışmaya davet ediyor.

Yataş Grup’un Enza Home mağazaları bin 200 – 3 bin metrekare arasında Yataş Bedding mağazaları da 250-500 metrekare arasında değişiyor. Toplam franchise yatırım maliyeti Enza Home markasında mağaza büyüklüğüyle doğru orantılı olarak 500 bin TL ile 1,2 milyon TL arasında değişiyor. Yataş Bedding markasında ise bu miktar 150 bin TL ile 300 bin TL arasında. Franchise bayiler için hedeflenen aylık ciro Enza Home markasında lokasyona göre ortalama 300 bin TL – 1,5 milyon TL arasında, Yataş Bedding markasında ise 150 bin TL – 450 bin TL arasında seyrediyor.

Yataş yılsonuna dek 34 mağaza daha açacak

Gelişen teknolojisi, yenilikçi ürün anlayışı ve artan kalite standartlarıyla bir dünya şirketi olma yolunda ilerlediklerini anlatan Yataş Grup Genel Müdürü Nevzat Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:
“2016 yılının ilk 6 ayında 2015 yılının ilk 6 ayına göre yüzde 51’lik büyüme gerçekleştirdik. 2016 yılı başından itibaren yurt içinde 26 mağaza açtık ve şu anda inşaatı devam eden mağazalarımızla yılsonuna kadar da 34 mağaza daha açmayı hedefliyoruz. Yurtdışında ise yılbaşından itibaren 5 mağaza açtık, yılsonuna kadar da şu anda inşaatı ve görüşmeleri devam eden 22 mağaza daha açmayı planlıyoruz. Diğer markalarımızı da dikkate aldığımızda yurt içinde ve yurt dışında toplam 460 satış noktamız bulunuyor. Özellikle modüler mobilya-koltuk üretim ve satışında yakaladığımız büyük başarımız, önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edecek. Getirisi yüksek yatırım için 2017 yılı sonuna kadar açacağımız 77 yeni mağaza için yatırımcılarımızı bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz