Ana Sayfa Gündem Westa Life AVM yıl sonunda açılıyor

Westa Life AVM yıl sonunda açılıyor

Westa Life AVM, bu yılın sonunda Zonguldak’ta kapılarını açıyor. Toplam 45 bin metrekarelik kiralanabilir alana salip Westa Life Zonguldak, sosyal yaşam ve perakendeyi ferah bir tasarımla buluşturuyor.

Zonguldak, yeni AVM’si Westa Life ile yılsonunda buluşuyor. İç mimari tasarımı RSG İç Mimarlık tarafından yapılan Westa Life, özgün detayları, bütüncül yaklaşımı ve soft renklerin hakim olduğu kurgusuyla sosyal yaşam ve ticari oluşumu ferah bir tasarımla buluşturuyor.

Markalı konutlar, ofis projeleri, turizm işletmeleri, sosyal mekanlar ve sağlık yapıları gibi birçok farklı alanda iç mimari ve uygulama projelerine imza atan İç Mimar R. Semih Güven ve İç Mimar Didem Güven ortaklığındaki RSG İç Mimarlık tarafından Zonguldak’ta tasarlanan 45 bin metkerakerelik Westa Life, farklı oluşumların tek bir çatı altında toplandığı kurgusuyla dikkat çekiyor. Radikal bir vizyon ile perakende deneyimini alışılagelmiş çizgiden uzaklaştıran alışveriş merkezi, Zonguldak’ta sosyal yaşam ve ticari hayatın yeni gözdesi olmaya aday.

Mevcut mağaza kurgusunun geniş bir ön cephe boyunca ilerleyen ince bir hat üzerinde konumlandırıldığı Westa Life Zonguldak’ta dikdörtgen atrium boşluklarıyla aydınlatılmış bir hacim sergileniyor. Sirkülasyon alanlarının kanyon kıvrımlarıyla birbirine bağlandığı dinamik hatların simetrik dağıtılmasıyla oluşturulan doğal dinamizm, iç mimari tasarımın tümüne yansıtılmış. Tasarım sürecinde yapının mevcut diğer alışveriş merkezleriyle olan ilişkisi, son kullanıcının sosyokültürel yapısı ve alışveriş merkezini kullanıcılar için daha iyi kılabilecek diğer tüm unsurların hassasiyetle incelendiği Westa Life AVM’de yalın, ancak nitelikli ve gösterişli detaylar tercih edilmiş.

Tasarım konseptinde bir yapı içerisinde olma hissiyatını minimize eden bir anlayışın hakim olduğu Westa Life’da ahşap malzeme ile yeşil ve krem gibi soft renkler kullanılarak daha doğal ve daha sıcak bir mekan elde edilmesi amaçlanmış. Tavan ve zemin detayları, yönergeler, kapı detayları, karşılama ve oturma modülleri gibi tüm iç mekan unsurlarında mevcut tasarım konseptinin hakim olduğu alışveriş merkezinde doğal etki, tasarım formlarının yanı sıra malzeme seçimleriyle de mekanın tümüne yansıtılmış.

RSG İç Mimarlık tasarımı Westa Life Zonguldak, Aralık 2016’da tamamlanarak kullanıma açılacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz