Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Veri depolamaya 17,2 milyar dolar harcanacak

Veri depolamaya 17,2 milyar dolar harcanacak

Bağımsız araştırma kuruluşu Statista’nın dünya çapında yaptığı araştırmaya göre, küresel depolama pazarının 2015 yılı içerisinde 17,2 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor. Kurumların çağı yakalamak için yeni teknolojiye sahip veri depolama cihazlarını tercih etmeleri kaçınılmaz görünüyor.

Veri depolama alanında yaşanan teknolojik değişim, kurumların ihtiyaçlarını belirlerkendaha fazla değişkeni dikkate almalarını beraberinde getiriyor.Kurumlar, iş sürekliliklerinikesintiye uğratmamak ve daha çok verimlilik elde edebilmek için yenilikçi veri depolama çözümlerine yöneliyor. Veri depolama alanında kullanıcı merkezli bir yaklaşım sunan Synology, pazarasunduğu Diskstation DS715 ve DS215+ürünleriyle kurumlara yeni depolama seçenekleri sunuyor.

Verilere her yerden erişmek ve yönetmek olmazsa olmaz

DS715 dört çekirdekli işlemciye,DS215+ ise çift çekirdekli işlemci ve iki adet yuvaya sahip. Tek noktadan NAS çözümü sunmak üzere tasarlanan ürünler, şifreleme motoru özelliğiyle, KOBİ’lerin verilerini kolaylıkla saklamalarını, korumalarını ve paylaşmalarını sağlıyor.

İlk yatırım maliyetleri minimuma iniyor

NAS ürünlerinin küçük ve orta ölçekli kurumların ilk yatırım maliyetlerini en aza indirdiğini belirten Synology Türkiye Ürün Müdür Volkan Yiğit, “NAS çözümlerimiz, müşterilerimizin artan ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Yeni kullanılama sunduğumuz DS715 ve DS215+, kurumların rekabet gücünü daha da artırıyor. Fiyat performansı, güvenirlik ve verimlilik göz önünde bulundurularak tasarlanan ürünlerimiz, iş süreçlerini hızlandırıyor.” dedi.
veridepolama2DS715, üzerinde 1,4 GHz dört çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM bulunduruyor. 216 MB/s okuma ve 142 MB/s yazma imkânı sunan DS715, hızlı veri iletme olanağı sağlıyor. Ayrıca 205 MB/s hızındaki şifreleme motoru sayesinde veri okumayı da mümkün kılıyor. 1,4 GHz çift çekirdekli işlemci ve 1 GB RAM ile gelen DS215+ ise 209 MB/s okuma ve 139 MB/s yazma hızıyla yüksek performans sunuyor. Şifreleme motorunu içerisinde barındıran DS215+, 145 MB/s’lik okuma hızlı ile yüksek veri gönderimine imkân sağlıyor.

Kullanıcı odaklı ürünlerle iş sürekliliği garanti altında

Beklenmeyen ağ arızaları durumunda yedekleme, yüksek güvenlik ve esneklik sunan DS715, sunucular arasında hızlı geçiş yapıp, iş sürekliliğini devam ettirmeye olanak yaratıyor. Surveillance Station çözümü ile uyumlu çalışabilen DS715, 30 IP kamera (900 FPS ve 720p) desteği ile merkezi bir yönetim anlayışı sağlıyor. DX513 ile eşleştirilebilen DS715, 7 sürücüye kadar ölçeklenebiliyor.Kolay sabit disk kurulumuna ve sistem güvenliğine odaklanarak tasarlanan DS215+ ise iş akışında sürekliliği sağlamak için sürücü bölmesine sahip. Çalışır durumda disk değiştirmeyi ve yük devretmeyi mümkün kılan DS215+, çift GigabitLAN portu ile geliyor. Yüksek veri gönderimi ve dış yedeklemeye imkan sağlayan DS215+, üzerinde USB 3.0 portlarını bulunduruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz