Ana Sayfa Hizmet-Tedarik UPS, 2024 ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

UPS, 2024 ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

UPS, 2024 ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı: Gelirde düşüş devam ederken faaliyet marjı beklentileri karşıladı.

UPS, 2024 ilk çeyrek mali rakamlarını açıkladı. Şirket, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.3 düşüşle 21,7 milyar dolar konsolide gelir elde etti. 2023’ün ilk çeyreğine göre yüzde 36.5 düşüşle 1.6 milyar dolar olarak gerçekleşen konsolide faaliyet kârı, düzeltilmiş bazda yüzde 31.5 düşüş gösterdi. İlk çeyrekte seyreltilmiş hisse başına kazanç 1.30 dolar ve düzeltilmiş hisse başına seyreltilmiş kazanç, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35 azalarak 1.43 dolar olarak gerçekleşti.

2024 yılı ilk çeyreği için genel kabul görmüş muhasebe sonuçları (GAAP), 75 milyon dolarlık vergi sonrası dönüşüm bedeli ve diğer masrafları ile 0.13 dolar seyreltilmiş hisse başı kazancı kapsıyor.

UPS İcra Kurulu Başkanı Carol Tomé, “Tüm UPS çalışanlarına sıkı çalışmaları ve çabaları için teşekkür etmek isterim. İlk çeyrekte, mali performansımız beklentilerimiz doğrultusunda gerçekleşti ve ABD’deki ortalama günlük hacim bu çeyrek boyunca iyileşme gösterdi. Önümüzdeki döneme baktığımızda, hacim ve gelir büyümesine geri dönmeyi bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz