Ana Sayfa İNDEKS BMD Türk markalarından Filistinli çocuklara bayram hediyesi

Türk markalarından Filistinli çocuklara bayram hediyesi

Gazze’de zor koşullar altında yaşayan çocuklar için özel olarak hazırlanan ve gemiyle İsrail’in Aşdod Limanı’na gönderilen kıyafetlerin dağıtımı tamamlandı. Bayram öncesi giysi ve ayakkabılarına kavuşan Gazzeli çocuklar çifte sevinç yaşadı.

“Türkiye’nin markaları Türkiye’nin çocuklarını giydiriyor” sloganıyla her yıl ülkenin dört bir yanında yüzbinlerce çocuğa ayakkabı ve kıyafet yardımı yapan BMD, bu kez Gazze’deki Filistinli çocuklara destek için kolları sıvadı.

BMD üyesi markalar tarafından Filistinli çocuklara özel olarak hazırlanan yaklaşık 300 bin parça giysi ve ayakkabı, kurban bayramından hemen önce Gazze’deki çocuklara dağıtıldı.
6 yıl önce “Ağır kış şartlarında ekonomik imkânsızlık nedeniyle hiçbir çocuk botsuz ve paltosuz kalmasın” diyerek yola çıktıklarını hatırlatan BMD Başkanı Sami Kariyo, bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanında 1 milyon 300 bin çocuğu giydirdiklerini bildirdi.
Gazze’deki çocukların yaşadığı drama da kayıtsız kalamadıklarını belirten Kariyo, şunları söyledi:

“Türkiye’nin markaları olarak Gazzeli çocuklara bayram sürprizi yapmak istedik. BMD üyesi markalarımızın katkılarıyla mont, pantolon, gömlek, tişört, çorap ve ayakkabıdan oluşan toplam 298 bin 230 parça giysi hazırladık. Kıyafetler, Mersin’den hareket eden gemiyle İsrail’in Aşdod Limanı’na gönderildi. Malzemelerin Aşdod Limanı’ndan Gazze’ye sevkiyatını ve dağıtımını Kızılay üstlendi. Bayramdan hemen önce dağıtımın tamamlandığı bilgisi bize ulaştı. Filistinli çocuklara çifte bayram sevinci yaşattığımız için mutluyuz.”

İslam dünyasının kurban bayramını da kutlayan Sami Kariyo, BMD üyesi markaların bu yıl Gazze ve Türkiye’deki yardımlarla birlikte toplamda 1,5 milyon çocuğu giydirmiş olacağını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz