Ana Sayfa Marka-Mağaza Tommy Hilfiger ‘Yılın Moda Tasarımcısı’ oldu

Tommy Hilfiger ‘Yılın Moda Tasarımcısı’ oldu

GQ Almanya tarafından her yıl düzenlenen “Yılın Moda Tasarımcısı” ödülüne Amerikalı moda tasarımcısı Tommy Hilfiger layık görüldü.

Tommy Hilfiger ‘Yılın Moda Tasarımcısı’ oldu. Amerikalı moda tasarımcısı Tommy Hilfiger, GQ Almanya tarafından her yıl düzenlenen “Men of The Year” töreninde “Yılın Moda Tasarımcısı” ödülünün bu yılki kazananı oldu. Berlin’de 5 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşen törende Tommy Hilfiger, bu yıl 30’uncu yıl dönümünü kutlayan markası adına ve kariyeri boyunca moda sektöründe yarattığı etkinin bir takdiri olarak bu ödüle layık görüldü. Hilfiger’a ödülünü daha önce Tommy Hilfiger ile kapsamlı çalışmalar yapan, markanın reklam kampanyalarında rol alan ve defilelerine çıkan ünlü Alman süper model Toni Garrn sundu.

Tommy Hilfiger tarafından 1985 yılında kurulan ve tasarımcının adını taşıyan marka, bugün imzası olan “klasik Amerikan cool” stiliyle küresel ölçekte tanınıyor ve dünya çapında 90’ı aşkın ülkede bin 400’den fazla mağazayla faaliyette bulunuyor. Kariyeri boyunca moda sektörünün yükselen yeteneklerini desteklemeye ve onlara koçluk yapmaya önem veren Hilfiger, çeşitli tasarım işbirlikleri yapıyor; Amerikan Moda Tasarımcıları Konseyi ve İngiliz Moda Konseyi gibi kuruluşlarla çalışıyor; ayrıca İsrail, Hindistan ve Almanya gibi birçok ülkedeki yerel tasarım programlarına destek veriyor. Dijital teknolojilere ve sosyal medyaya olan ilgisinin de gösterdiği gibi modaya iyimser ve demokratik bir yaklaşım benimseyen Hilfiger, markasını geniş küresel hayran ve takipçi kitlesine açmaya devam ediyor.

Tommy Hilfiger ödülü kabul konuşmasında; “GQ Almanya tarafından verilen bu ödüle layık bulunmak inanılmaz bir onur. Muhteşem bir sene boyunca Tommy Hilfiger markasının 30’uncu yıldönümünü dünya çapında özel etkinliklerle kutladık. Bu ödülü almak, kariyerimdeki bu kilometre taşından geriye kalan harika bir anı olacak” sözleriyle mutluluğunu ve heyecanını ifade etti.

Görkemli törene moda tasarımcısı Tommy Hilfiger’ın yanı sıra daha önce ödül alan isimlerden şarkıcı Bryan Adams ve Tom Jones; oyuncular Josh Hartnett, Til Schweiger ve Mads Mikkelsen; piyanist Lang Lang; oyuncu ve “Yılın Kadını” Isabelle Huppert; ve sunucu Barbara Schöneberger katıldı. Konuklar, Adams, Jones ve Lang’in canlı performanslarıyla keyifli bir gece geçirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz