Ana Sayfa Marka-Mağaza Tekzen’den genç yeteneklere destek

Tekzen’den genç yeteneklere destek

2. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması, 5 Haziran’da Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle sonuçlandı. Yarışma sponsoru Tekzen, Türkiye’nin farklı bölgelerinden yarışmaya katılan ve kazanan yarışmacılara ödüllerini takdim etti.

2. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması üç ayrı kategoride gerçekleşti. Yarışmaya Bireysel Piyano kategorisinde 9-13 ve 14-18 yaş aralığında yapılan başvurular kabul edildi. Özel Kategori ise özel gereksinimli ve gelişim yetersizliği olan genç yeteneklerin katılımıyla gerçekleşti. Jüri üyeleri, Prof. Dr. Mehveş Emeç Birol, Newyork’tan müzik eğitmeni Abby Gerdts, piyanist – besteci Richard Lambert, orkestra şefi Mürsel Yavuz, besteci ve müzikolog Namık Abdullayev ‘in oylarıyla kazanan genç yetenekler belirlendi.

5 Haziran’da Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde yarışma sponsoru Tekzen, Türkiye’nin farklı bölgelerinden yarışmaya katılan ve kazanan yarışmacılara ödüllerini takdim etti. 9-13 yaş kategorisindeki genç yetenekler, ödüllerini Tekzen Pazarlama Müdürü Mehmet Cem Kızılkaya’dan aldı. Kızılkaya, geleceğin yetenekli sanatçılarını desteklemekten mutluluk duyduğunu belirterek kazanan genç yeteneklere başarılar diledi.

Gençlik Müzik Yarışmaları Avrupa Birliği şemsiyesi altında 1970 yılından bu yana Portekiz, İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya, Norveç, Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan gibi 25 Avrupa ülkesinde düzenleniyor. Türkiye’de ise ilk kez 22-24 Mayıs 2015 tarihinde BT Müzik ve Sahne Sanatları organizasyonu, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın iş birliği ve Avrupa Birliği Gençlik Müzik Yarışması Birliği- ECMY desteği ile gerçekleşti. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nın amacı; profesyonel müzik eğitimi almayan ulusal ve uluslararası genç yetenekleri destekleyerek buluşturmak ve kültürler arası dostluk bağlarını güçlendirmek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz