Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Teknoser’in hedefi yüzde 40’ın üzerinde büyüme

Teknoser’in hedefi yüzde 40’ın üzerinde büyüme

Geçtiğimiz yıl başta elektrik dağıtım, perakende ve kamu sektörlerinde olmak üzere birçok büyük çaplı projeye imza atan sistem entegrasyon ve saha hizmetleri şirketi Teknoser, 2016’da yüzde 40’ın üzerinde büyüme hedefliyor.

Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri pazarının önde gelen sistem entegrasyon ve saha hizmetleri şirketi Teknoser’in Genel Müdürü Bülent Tellioğlu, şirketin 2015 yılı performansını değerlendirirken 2016 hedeflerini de açıkladı.

750’yi aşkın çalışanı ve 74 hizmet noktası ile 2015 yılında olduğu gibi bu yıl da önemli projelere imza atmayı hedeflediklerini söyleyen Tellioğlu, “Sistem entegratörü kimliğimiz ile; iş sürekliliği, felaket önleme, bulut bilişim çözümleri, donanım çözümleri, bütünleşik iletişim ve veri merkezleri gibi birçok alanda KOBİ’lerden büyük çaplı holdinglere kadar geniş bir müşteri profili için çözümler sunuyoruz. Ayrıca Türkiye’deki POS pazarında, POS cihazlarının yerinde servis ve bakımını yapan lider firma olarak yaklaşık yüzde 40’a yakın bir pazar payına sahibiz. POS pazarında Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların neredeyse tamamıyla çalışıyoruz” dedi.

2015 yılında kamu ve özel sektörde birçok büyük projeye imza attıklarının altını da çizen Tellioğlu, geçen yıl özellikle elektrik dağıtım, perakende, üretim gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketler ile çeşitli işbirlikleri gerçekleştirdiklerini de ifade etti.

“Türkiye’nin en ücra köşesine 2 saat içerisinde ulaşıyoruz”

Teknoloji ürünlerinin satış sonrası bakımı, onarımı, teknik desteği, iş sürekliliği gibi bütün hizmetleri kapsayan BT teknik servisi alanında da Türkiye’nin lider şirketlerinden birisi olduklarını dile getiren Tellioğlu, “Türkiye’nin en büyük teknik servislerinden birine sahibiz. Özellikle ülke çapında yaygın işlerde hem yüksek kalitede hem de oldukça rekabetçi olabilen bir yapımız var. Bugün havayolu sektöründen finans sektörüne kadar çok büyük şirketin BT donanımlarına bakım, onarım ve yerinde destek hizmetlerini biz veriyoruz. 2 saat içerisinde Türkiye’nin en ücra köşesine dahi ekip göndererek müşterilerimizin karşılaştığı BT sorunlarına yerinde müdahale edebiliyoruz” dedi.

“2016 yılı hedefimiz yüzde 40’ın üstünde büyüme”

2016 yılında yüzde 40’ın üzerinde bir büyüme hedeflediklerini belirten Tellioğlu, “Geçtiğimiz sene elektrik dağıtım, perakende ve kamu sektörlerinde büyük çaplı projelere imza attık. 2016 yılında, bu sektörlerin yanı sıra; finans, telekom ve sağlık sektörlerine de odaklanacağız. Diğer taraftan saha hizmetleri kısmında, ödeme sistemleri alanında önemli değişimler yaşanıyor. Bu alanda da özellikle ’yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar’ konusunda yeni çalışmalar gerçekleştireceğiz. 2015 yılına baktığımızda doğru stratejileri uyguladığımızı görüyoruz. Bu stratejileri bu yıl da aynı şekilde uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz