Ana Sayfa Yiyecek-İçecek Tavuk Dünyası’nın 3 ürünü ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ aldı

Tavuk Dünyası’nın 3 ürünü ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ aldı

Tavuk Dünyası’nın ‘Kekiklim’, ‘Şefin Tavası’ ve ‘Közlüce’ ürünleri, Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nün tarafından 5 farklı kategoride toplam ortalamada yüzde 90 ve üzeri puan aldı ve ‘sıradışı’ kabul edilerek ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü

‘Kekiklim’ ve ‘Şefin Tavası’ lezzetleriyle geçtiğimiz yıl da aynı kategoride 3 yıldız alan Tavuk Dünyası, bu iki lezzetine ek olarak bu yıl ilk kez değerlendirmelere katılan ‘Közlüce’ lezzetiyle de ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’nü kazandı.

Dünyanın dört bir yanından gelen tüketici yiyecek ve içeceklerini test etme ve üstün lezzetli olanları tanıtma üzerine faaliyet gösteren iTQi’nin jüri üyeleri arasında Türkiye Aşçılar Derneği de bulunuyor. Avrupa’nın en prestijli 16 Aşçılık ve İçecek Dernekleri’nin yer aldığı uluslararası tadım oturumuna aralarında dünyanın en iyi 10 şef sunucusundan biri Alan Coxon’un da bulunduğu ve uluslararası tanınırlığa sahip 125 tadım uzmanı katıldı.

İlk izlenim, görünüm, koku, doku ve lezzet başlıklarında değerlendirilen Tavuk Dünyası, 3 ürünü ile 90 üzeri puan alarak ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü. Toplam puanı yüzde 90 ve üzerinde olan ürünler “Sıradışı” kategorisinde değerlendirilip 3 yıldız almaya hak kazanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz