Ana Sayfa Gündem TAB Gıda, franchise ile hızla büyüyor

TAB Gıda, franchise ile hızla büyüyor

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektörü lideri olan TAB Gıda, franchise restoran zincirine her geçen gün yeni bir halka daha ekliyor. TAB Gıda çatısı altında hizmet veren Burger King, Popeyes, Sbarro, Arby’s ve Usta Dönerci markalarında yatırımcılarına anahtar teslim işletme fırsatı sunuluyor. TAB Gıda’nın üretim gücü, uygun ürün fiyat avantajı ve marka gücünü arkasına alan yatırımcılar, karlı bir yatırım imkanına sahip oluyor.

Türkiye’de bine yakın restoranı ve 22 yıllık tecrübesiyle hızlı servis restoran zinciri sektörü lideri olan TAB Gıda, kurduğu franchise sistemi ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. TAB Gıda, çatısı altında hizmet veren Burger King, Popeyes, Sbarro, Arby’s ve Usta Dönerci markalarında yatırımcılarına anahtar teslim işletme seçeneği sunuyor. Burger King, Türkiye’de 200’den fazlası franchise olmak üzere 600’den fazla restoranla hizmet verirken, Popeyes’ın 150’den fazla restoranı bulunuyor. 90’a yakın Sbarro, 50’den fazla Arby’s ve 50’den fazla Usta Dönerci restoranı bulunan TAB Gıda yatırımcılarına sunduğu avantajlı franchise fırsatlarıyla sektöre yön veriyor.

TAB Gıda Finans ve Franchise Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Çetinkaya, “TAB Gıda olarak Burger King, Popeyes, Sbarro, Arby’s ve Usta Dönerci olmak üzere 5 markayla hizmet veriyoruz. TAB Gıda Franchise sistemi, ülke çapında hızla büyümeye devam ediyor; geçen yıl 35 franchise restoranı verdik, bu yıl toplamda yeni açılacak 80 franchise restoranı verme hedefimiz var. Hedefimizin yarısını ilk 6 ayda açılan franchise restoranlarıyla tutturmuş durumdayız. Önümüzdeki dönemde TAB Gıda’nın diğer markalarıyla da yeni franchise restoranları vermek istiyoruz. Özellikle Türkiye’nin en büyük tavuk restoran zinciri Popeyes ve 20 yıllık deneyimimizi aktararak yarattığımız Usta Dönerci 2016 yılında daha çok franchise yatırımı yapılmasını beklediğimiz markalarımız. Yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Usta Dönerci markamızda ilk franchise restoranımızı Manavgat Novada AVM’de verdik ve oldukça olumlu tepkiler alıyoruz” dedi.

Yalnızca tüketimde değil, üretimde de iddialı
tab-gida-ozgur-cetinkaya
TAB Gıda Finans ve Franchise Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Çetinkaya

Ata Şirketler Grubu’nun üretim sektöründeki yatırımlarına dikkat çeken Çetinkaya sözlerine şunları ekledi: “TAB Gıda hızlı servis restoran zinciri kategorisinde dünyada eşi benzeri olmayan bir gıda ekosistemi kurdu. Ata Şirketler Grubu tarafından yatırımları gerçekleştirilen salata, ekmek ve patates fabrikalarımız franchise yatırımcıları için ciddi fırsat sağlıyor. Yatırımcılarımız TAB Gıda’nın 22 yıllık tedarik zinciri yönetimi, operasyonel ve pazarlama tecrübesi ile satın alma gücünden faydalanıyorlar. TAB Gıda için yapılan üretim yatırımları hem inovatif ürünlerin daha kısa sürede geliştirilip müşterilere sunulmasını mümkün kılıyor hem de yatırımcılarımıza satın almada ciddi avantajlar sağlıyor.”


TAB Gıda franchise sistemi Türkiye’nin dört bir yanında büyüyor
tab-gida-ilhan-erkan
TAB Gıda Franchising Müdürü İlhan Erkan

TAB Gıda franchise restoran sisteminin kontrollü büyüyerek risk almak istemeyen girişimci yatırımcıları beklediğini belirten TAB Gıda Franchising Müdürü İlhan Erkan ise: “Sinop, Burdur, Karaman, Kilis, Gümüşhane, Bayburt, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Ardahan, Ağrı ve Hakkari’de ciddi bir pazar fırsatı olduğunu söyleyebiliriz; bu illerde henüz franchise restoranımız bulunmuyor. Özellikle bu illerdeki pazar fırsatlarını takip eden potansiyel yatırımcılarımızla beraber bu sene %20 oranında büyümeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Franchise bedelleri 250 bin dolardan başlıyor

TAB Gıda markalarında yatırım maliyeti; restoranın yerine, tipine, bulunduğu konuma ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle beraber, Burger King için 500.000 USD+KDV ’den, Popeyes için 400.000 USD+KDV’den, Sbarro için 250.000 USD+KDV’den, Arby’s için 400.000 USD+KDV ’den, Usta Dönerci için ise 250.000 USD+KDV’den başlıyor.

TAB Gıda yatırımcılara iki ayrı opsiyon sunuyor. Birinci opsiyonda yatırımcılar dilerlerse inşaat ve ekipman yatırımını kendileri üstleniyor. Bu model ancak AVM dışında yer alan restoranlar için geçerli. İkinci opsiyonda ise yatırım tamamen TAB Gıda tarafından yapılarak anahtar teslim modeliyle hayata geçiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz