Ana Sayfa AVM Suzan Kardeş ile Hıdırellez Maltepe Park’ta

Suzan Kardeş ile Hıdırellez Maltepe Park’ta

ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilmekte olan Maltepe Park Alışveriş Merkezi, Suzan Kardeş’i ağırlıyor

Hıdırellez’in Mezepotamya ile Anadolu kültürlerine ya da İslamiyet öncesi Orta Asya Türk kültür ve inançlarına ait olduğuna yönelik birçok fikir var. Binlerce yıldır kutlanan Hıdrellez Bayramı’nı tek bir kültüre mal etmek ise olanaksız. Hıdrellez inanışına göre; iyilerin mükafatlandırıp, kötülerin cezalandırıldığı, zorluklarda yardımcı olan ve bolluğa kavuşturan Hızır’ın, İlyas peygamberle buluştuğu 5 – 6 Mayıs tarihleri dileklerin kabul olduğu günler. Hızır ve İlyas peygamberler her yıl 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece buluşup, doğaya can vermek üzere sözleşmişler. Onlar, tüm gece boyunca gezerler. Gül ağaçlarına asılan veya suya bırakılan dilekleri toplarlar. 6 Mayıs günü dünyada; bolluk, bereket, sağlık, şifa, kısmet, uğur ve mutluluk gibi sayısız dileklerın kabul edildiği gün olarak geçer.

Maltepe Park Alışveriş Merkezi, Hıdrellez için içi dolu bir program hazırladı. Suzan Kardeş, Hıdrellez’in anlamı ve ritüelleri hakkında, bugün Maltepe Park’ta, saat 17.00’de bir söyleşi gerçekleştirecek. Hıdrellez’e dair simgelerin olacağı sahnesinin yanısıra, izleyicilere Hıdrellez’i sembolize eden küçük hediyeleri de olacak. Arada seslendireceği şarkılarıyla da sahnesini renklendirecek olan Suzan Kardeş’in ağzından gerçek bir Hıdrellez nasıl yaşanmalı öğrenmek ve hayatı renklendiren ritüellerden birini tam anlamıyla yaşamak için 17.00’de Maltepe Park’taki yerinizi alın.

Ziyaretçilerini alanında uzman ve popüler isimlerle buluşturan, zengin marka karmasıyla alışverişte çeşitliliğin konforunu yaşatan Maltepe Park, kolay ulaşılabilir konumuyla Esenkent metro durağı çıkışında yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz