Ana Sayfa AVM Süheyl Uygur, M1 Konya ziyaretçileriyle buluştu

Süheyl Uygur, M1 Konya ziyaretçileriyle buluştu

Türk Tiyatrosu’nun usta isimlerinden Süheyl Uygur, Babalar Günü’nde M1 Konya Alışveriş Merkezi’nde sevenleriyle buluştu.

Banu Noyan organizasyonuyla yapılan etkinlikle Süheyl Uygur Konyalılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Usta sanatçı, uzun yıllar ekranlarda büyük ilgi gören şahane yarışmalarını, bu kez M1 Konya AVM, misafirleriyle birlikte gerçekleştirdi.
Yarışmalarda misafirlere sürpriz hediyeler dağıtıldı. Hem eğlenip hem kazanan M1 Konya misafirleri, unutulmaz bir Babalar Günü yaşadı.

Katılımın yoğun olduğu etkinlikte babalar yarıştı. Oldukça eğlenceli geçen yarışmalar kazanan 3 yarışmacıya bisiklet hediye edildi. Ayrıca çocuklar da babaları için yarışıp, babalarına gömlek kazandırdı.

AVM’de bisikletle tur attılar

Bisikletlerini M1 Konya AVM Müdürü Tamer Yılmaz’ın elinden alan babalar bisikletleriyle AVM içinde tur attı. 2013’te yaşama veda eden babası usta sanatçı Nejat Uygur’u çok özlediğini söyleyen Süheyl Uygur, “Babamın en çok sesini özlüyorum. Gülüşünü, mimiklerini çok özlüyorum” diye konuştu.
Babasıyla ilgili anılarını da anlatan sanatçı, “Yıllar önce tiyatroda arkada babamı izliyorum. Perde açıldığında önce oyuncu arkadaşlar çıkacak, 5 dakika sonra da babam çıkacaktı. Ancak o gün “Ben önce çıkaracağım. Ne yapacağım görün, izleyin” dedi. Merakla bekledim. Perdenin önüne çıktı ve hiçbir mimik yapmadan, hiç konuşmadan durdu. Ve seyirci dakikalarca güldü. Hala o seyirci nasıl öyle güldü anlamış değilim” dedi.

“Evimiz lunapark gibidir”

3 kız çocuğu olan Süheyl Uygur, “Ben çok eğlenceli bir babayım ama babam gibi değilim. O dönemin babaları daha otoriterdi. Bizim evde otorite eşim Burçin’dir. Eve girdiğim zaman ev lunapark gibi olur. Çocuklarım açıktıklarında annelerine değil, bana söylerler. İyi babayımdır, güzel babayımdır” diye konuştu. Uygur, manken ve şarkıcıların oyunculuk yapmasının eleştirilmesiyle ilgili bir soruya “Oyunculuk kimsenin tekelinde değil” diye yanıt verdi.

Uzun yıllardır ekranlardan uzak olan sanatçı, “Dizide oynamayı hiç düşünmüyorum. Dizi de izlemiyorum. Çünkü bana daral geliyor. Geçmişte bir iki sit-com yaptık ama bizim kartvizitimizde tiyatrocu yazıyor. Diziler, eğlence programları, sinema mesleğimizin parçası ama bizim için önce tiyatro” açıklamasında bulundu.
Uygur, “Şu anda ekranlarda yer alan oyuncular arasında kimi tiyatro sahnesinde görmek istersiniz” sorusuna, “Televizyonda bugün varsınız, yarın yoksunuz. Tiyatro öyle değil. Bu işi gerçekten severek isteyerek yapan herkese tiyatroyu tavsiye ederim. Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat çok iyi oyuncu. Tiyatroda olabilirler. Oyunculuk için asıl arena sahnedir. Tiyatrodan geçmeleri lazım” cevabını verdi.

“Ekranı zirvede bıraktık”

Behzat Uygur’la birlikte yaptıkları Şahane Pazar isimli programla bir döneme damga vuran Süheyl Uygur, “Son birkaç senedir Behzat’la birlikte televizyonlarda program yapma hevesimiz yok. Eğer Şahane Pazar yapılacaksa iyi bir prodüksiyonla yapılmalı. Deneyenler oldu ama Şahane Pazar’ın yerini tutmadı. Biz zirvede bıraktık” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz