Ana Sayfa Gündem Starcity Outlet resmen satıldı

Starcity Outlet resmen satıldı

Rekabet Kurulunca, Starcity Outlet AVM’nin hisselerinin tamamının Gençoğlu AVM Yatırımları AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

Rekabet Kurumu, Starcity Outlet AVM’nin satışını onayladı. Böylelikle Starcity Outlet AVM, Boyner ve Ülker’den Gençoğlu AVM Yatırımları AŞ üzerine geçti. Geçtiğimiz günlerde Boyner ve Ülker, AVM’nin satış işlemi için Rekabet Kurumu’na başvurmuştu. Starcity Outlet AVM’nin yüzde 60’ı Ülker’e, yüzde 40’ı ise Boyner’e aitti. Bir süredir satış görüşmeleri yürütülen AVM ile ilgili taraflar masadan anlaşarak kalkmıştı.

Rekabet Kurumu, Merkür İnşaat Ticaret AŞ. ve BYN Gayrimenkul Geliştirme AŞ’nin ortak kontrolündeki Starcity Outlet Alışveriş Merkezi’nin hisselerinin tamamının Gençoğlu AVM Yatırımları AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesini kararlaştırıldı.
2010 yılında Boyner Holding ve Yıldız Holding tarafından hayata geçirilen Starcity Outlet AVM’yi 80 milyon euroya Gençoğlu Ailesi’ne sattı. Gençoğlu Ailesi’nin Palladium AVM’de Tahincioğlu ile de ortaklığı bulunuyor.

66 yıllık Azmüsebat, Yıldız Holding’in Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan kurul kararlarına göre, Cosan lC ve Shell Brazil’in ortak kontrolündeki Raizen Energia S.A. ile Wilmar International Limited’in dolaylı iştiraki Wilmar Sugar Pte. Ltd. arasında, uluslararası şeker ticareti pazarında Brezilya ham kamış şekeri ihracatı ve satışıyla iştigal edecek bir ortak girişim kurulması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Kurul, Envy Enerji ve Çevre Yatırımları AŞ’nin sermayesini temsil eden payların belli oranının Assystem S.A. tarafından devralınması işlemine izin verdi.

Rekabet Kurulu, Cansu ailesi ile Yıldız Holding AŞ’nin ortak kontrolü altındaki Azmüsebat AŞ’nin tam kontrolünün Yıldız Holding AŞ tarafından devralınmasına ve Meda AB’nin kontrolünün de Mylan N.V. tarafından devralınması işlemine izin verdi.

Planet TV ve Uydu Platform İşletmeciliği AŞ ve iştirakleri üzerinde Nafia Sevin Ergün Sefada ve PLNT01 Medya ve İletişim Hizmetleri AŞ tarafından ortak kontrol kurulması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

Apax Partners Grubu ile Accenture Grubu tarafından Duck Creek üzerinde ortak kontrol tesis edilmesi suretiyle ortak girişim kurulması işlemine izin verilmesini kararlaştıran Kurul, Bain Capital Grubu ile Vista Grubu tarafından Vertafore, Inc. üzerinde ortak kontrol kurulması işlemine izin verdi.

Ayrıca Elektrik Üretim AŞ’ye ait Adıgüzel ve Kemer Hidroelektrik Santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesi işlemine de izin verilmesi kararlaştırıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz