Ana Sayfa AVM “Somuncu Baba Aşkın Sırrı” Kayseri Park’taydı

“Somuncu Baba Aşkın Sırrı” Kayseri Park’taydı

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Kürşat Kızbaz’ın yaptığı “Somuncu Baba Aşkın Sırrı”, Kayseri Park’ta sinemaseverlerle buluştu.

Hacı Bayramı Veli Hazretleri’nin hocası Şeyh Hamid-i Veli Hazretleri’nin hayatını anlatan “Somuncu Baba; Aşkın Sırrı” filminin yönetmeni Kürşat Kızbaz, oyuncular Furkan Palalı, Altan Akışık ve Emin Olcay Kayseri Park’ta sinemaseverler ile buluştu. Özel gösterim öncesi gerçekleştirilen söyleşide sinemaseverler, film ekibine hem merak ettikleri soruları sorma, hem de oyuncular ile bol bol fotoğraf çektirme fırsatı buldular. Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş başta olmak üzere birçok davetlinin katıldığı; Kayseri Park Cinemaximum Sinemaları’nda gerçekleştirilen gösterim yoğun ilgi gördü.

Fim ekibi, davetlilerin sorularını yanıtladı

Filmin yönetmeni Kürşat Kızbaz, filmi tüm davetlilerle beraber izlemenin kendilerine enerji verdiğini, daha fazla motivasyon sağladığını ve ilk kez izliyormuş gibi heyecanlandığını ifade etti. Başrol oyuncusu Furkan Palalı ise 4 mevsim film çekmenin görsellik açısından çok önemli olduğunu ve bunu gerçekleştirdiklerini kaydetti. Kurtlаr Vаdisi dizisindeki Ömеr Bаbа kаrаktеriylе özdеşlеşеn Emin Olcаy ise, “İslamiyette önemli bir şahıs olan Molla Fenari’yi canlandırmaya çalıştım. İlk şeyhülislam olan Molla Fenari sadece din bilgini değil aynı zamanda astronomi ve felsefeyle uğraşmış bir büyüğümüz. Böylesine önemli bir karakteri canlandırmaktan son derece mutluluk duyuyorum.” dedi.

Özel gösterime ev sahipliği yapan Kayseri Park Alışveriş Merkezi Müdürü Taner Aydın ise, Kayseri Park’ın sadece bir alışveriş merkezi olmadığını, bir yaşam merkezi olarak kültürel, sanatsal birçok etkinliğe de ev sahipliği yaptığını ve bundan sonraki süreçte de yapmaya devam edeceğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz