Ana Sayfa İNDEKS Ankamall AVM Şeyda Coşkun’dan ANKAmall’da sağlıklı zayıflama tüyoları

Şeyda Coşkun’dan ANKAmall’da sağlıklı zayıflama tüyoları

ANKAmall sağlık, moda ve müzik söyleşileri renkli konu ve konuklarına “Şeyda Coşkun’la sağlıklı zayıflama” ile devam etti.

Ünlülere koçluk yapan Şeyda Coşkun söyleşide sağlıklı zayıflama tüyoları verirken ziyaretçilerden gelen soruları da teker teker yanıtladı.

Dinleyenlere her şeyden önce spor yapmalarını salık veren Coşkun, en azından mutlaka yürüyüş yapılmasını ve uygun beslenme şeklinin uygulanması gerektiğini, bu sayede zaten sağlıklı kilo verileceğini anlattı. Coşkun, “ doğada yürüyüş yapın, doğadan gelenle beslenin. Aslında biz doğaya döndürüyoruz. Raf ömrü olan gıdalara dikkat edin; kilo aldıran bu gıdalar” diye konuştu.

“Motive olun, hedef koyun”
Sağlıklı kilo vermenin önce hedef koyarak başlayacağını söyleyen Coşkun, “mesela kendisine olmayan bir jean’i giyebilmeyi hedef koyan bir genç kız bu süreçte daha kararlılık ve istikrarla sonuca ulaşır” dedi.

Şeyda Coşkun, her bedenin farklı ihtiyaçları olduğunu anlatırken beslenme düzenini aslında vücudun belirlediğini ve bu ihtiyaçların da kişiye göre değiştiğini anlattı. Beslenme önerilerini de paylaşan Coşkun, “ Karbonhidrat ve şekerden uzak durulması gerekir. Proteinin önemi unutulmamalı; pişirme şekline dikkat edilmeli; sebze ağırlıklı beslenmeli ve mutlaka az pişmiş olmalı. Şeker ihtiyacını da meyve ile karşılamalı” diyerek kısa zamanda sağlıklı kilo verilebileceğinin altını çizdi.

Söyleşiler hız kesmiyor
Saat 18.00’de gerçekleşen ANKAmall sağlık, moda, müzik söyleşileri 22 Kasım’da Ali-Aysun Kocatepe ile devam ederken 23 Kasım’da Raşit Bağzıbağlı AVM’nin konuğu olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz