Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Sensormatic ödüllendi

Sensormatic ödüllendi

Sensormatic, Dünya çapında en yenilikçi şirketleri belirleyen ve bu alandaki en prestijli ödüllerden biri olan Gamechangers ödüllerinde, “Etki” kategorisinde en yüksek oyu alarak ödül almaya hak kazandı.

Bu yıl 6-7 Aralık tarihlerinde Zorlu Center Ruffles Otel’de düzenlenen, Pazarlama Zirvesi kapsamında, Türkiye’nin en yenilikçi şirketlerinin ödüllendirildiği, Gamechangers Turkey 2016 Ödülleri sahiplerini buldu. Sensormatic tarafından Markafoni markası için hayata geçirilen Mağaza içi Analiz Platformu, değer yaratan yapısı ile finansal ve operasyonel anlamda da olumlu bir etki ile perakendede oyununu değiştirenler arasına katılarak ‘etki ödülünü’ aldı.

Sensormatic mağaza içi analiz platformu; mağazanın önünden geçen ve içeri giren müşteri trafiği, müşterinin demografik bilgileri (yaş aralığı ve cinsiyet), mağazanın içinde en çok hangi reyonlar ile ilgilendikleri, ürün inceleme süreleri ve satışa dönüş oranları gibi pek çok veriyi analiz ediyor. Bu analizin sonucunda perakendeci, müşteri memnuniyetini artırmak için neler yapması gerektiğini, verilere bakarak planlıyor. Aldığı aksiyonlar ile müşteri memnuniyetini artırırken, fiziksel satış alanlarından da maksimum performans elde ediyor.

Sunulan bu özel çözüm ile mağazadaki müşteri davranışlarını analiz eden ve bu doğrultuda aksiyonlar alan Markafoni, kısa sürede personel giderlerinde yüzde 17 tasarruf sağlarken, yaptığı özel kampanyalarla aylık 5 kata kadar ciro artışı sağladı.

Sensormatic adına ödülü teslim alan Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu “Gamechangers, ‘oyunu değiştirenleri’ dünyamızı yeniden şekillendiren, sarsıcı ve yenilikçi şirketler olarak tanımlıyor. Sensormatic olarak biz de 22 yıldır bu tanıma uyacak adımlar atıyoruz. Perakende sektörüne en yeni teknolojileri ilk kez sunarak başladığımız hikayemize, karlılık ve verimliliklerini artıran yönetim ve otomasyon çözümleri ile devam ettik. Bugün aldığımız ödül ile çabalarımızın boşa gitmediğini görmek bizleri çok mutlu etti” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz