Ana Sayfa AVM Samsun Piazza AVM’de ‘Başkalaşım’ sergisi

Samsun Piazza AVM’de ‘Başkalaşım’ sergisi

Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Piazza, sanatsever ziyaretçilerini 6-12 Kasım tarihleri arasında Melda Genç’in “Başkalaşım” adlı kişisel seramik sergisini görmeye davet ediyor.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Melda Genç’in akademik çalışmaları kapsamında Samsun Piazza AVM ‘de açtığı “Başkalaşım” adlı kişisel seramik sergisi, sanatçının doğadan esinlenerek yaptığı çalışmalardan oluşuyor. Sanatçı, doğadaki formları ve modelleri araştırıp, seramiğin malzemesi olan kili soyutlamacı bir anlayışla yeniden yorumla, sanat yoluyla doğaya duyulan saygının arttırılmasını ve toplumun doğaya olan yabancılaşmasını vurgulamayı amaçlıyor.

Doğada bulunan canlı cansız varlıkların biyolojik olarak taklidinin sentezlenmesi sonucunda “Başkalaşarak” ortaya çıkan on grup eser, el ve kalıp ile şekillendirilerek, 950 derecede bisküvi pişirimi yapılmış, 950 ile 1050 derece arasında sır pişirimi gerçekleştiriliyor. Tüm sergilerinde geleneksel anlayışın ötesinde farklı sergileme teknikleri sunmaya çalışan Melda Genç’in eserlerinde farklı malzemelerin birlikteliği ön plana çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz