Ana Sayfa Gündem Samsonite, Tumi’yi satın aldı

Samsonite, Tumi’yi satın aldı

Dünyanın en büyük ve en fazla tanınan bavul ve çanta üreticilerinden Samsonite, 100 yıldan fazla deneyimi ile sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Samsonite, Amerikalı seyahat çantası ve bavul üreticisi Tumi’yi satın alma sürecinin sonuna gelindiğini ve Tumi’nin artık Samsonite bünyesinde yer alacağını açıkladı.

1975’de kurulan Tumi, iş, seyahat ve günlük hayat için tasarladıkları çanta ve valizlerle alanlarının en iyilerinden gösteriliyor. Tumi’nin dikkat çeken özellikleri arasında ise yüksek kalite malzeme kullanılarak üretilen iç ve dış cephesi, fonksiyonelliği ve inovasyonla tasarımı buluşturma becerisi yer alıyor. Tumi 2015 yılının sonunda 547.7 milyon dolar ciroya ulaştığını açıklamıştı.

Modern hayatın ihtiyaçlarına uyum sağlamayı hedefleyen Tumi ürünleri, Samsonite’ın kaliteyi günlük hayatla buluşturan ve yaşamı kolaylaştıran tarzıyla birebir uyuşuyor. Tumi’nin satın alınma süreci ile ilgili mutluluğu belirten Samsonite CEO’su Ramesh Tainwala, “Bu 100 yılı aşan Samsonite için tarihi için çok önemli ve anlamlı bir an. Milyonlarca sadık müşterisi tarafından sevilen Tumi stratejik olarak markamıza çok uygun. Bu satın alma sayesinde lüks iş ve seyahat çantaları ve aksesuarları kategorisindeki varlığımızı güçlendirmiş ve sağlamlaştırmış olacağız.” dedi.

Tumi CEO’su Jerome Griffith ise “Dünyadaki tüm seyahat severler ve Tumi için bu satın alma çok heyecan verici. Tumi olarak Samsonite’ın uzun ve başarılı bir satın alma geçmişi olduğunu farkındayız ve bu birleşme sürecinden de Samsonite ve Tumi en güçlü şekilde çıkacaklardır. Samsonite sayesinde Tumi yeni marketlere girecek ve bilinen kalitesini bu marketlere de tanıtma fırsatı bulacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz