Ana Sayfa Gündem Samsonite, eBags’i satın alıyor

Samsonite, eBags’i satın alıyor

Samsonite, dijital dünyadaki konumunu, online valiz ve seyahat aksesuarları satışı yapan eBags’i bünyesine katarak güçlendiriyor.

Dünyanın en büyük valiz markası Samsonite, dünyaca ünlü online perakende markası eBags’i bünyesine katmak üzere anlaşma yaptığını duyurdu. Valiz ve seyahat aksesuarları satışı yapan eBags’i bünyesine katan Samsonite, bu hamleyi, doğrudan müşteri odaklılık, e-ticaret ve dijital üstünlüklerini artırma stratejilerinin bir devamı olarak değerlendiriyor.

Samsonite CEO’su Ramesh Tainwala, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Amerika’nın 1 numaralı online valiz ve çanta perakendecisi olan eBags’i bünyemize katmak, Samsonite’ın var olan iş gücü için büyük bir başarıdır” dedi. Tainwala, Samsonite’ın eBags’i bünyesine katmakla online mecralarda müşteri odaklılık konusunda sadece Kuzey Amerika’da değil, tüm dünyada varlığını ortaya koyacağını söyledi.

Bu birleşmeyle bünyesindeki diğer markaların da online mecralarda bilinirliğini artıracak olan Samsonite, tüm iş alanlarında hızlıca gelişmekte olan e-ticareti merkezine koyarak hareket edeceğinin sinyalini verdi.

eBags Başkanı ve CEO’su Mike Edwards da “Samsonite ailesine katılmaktan oldukça mutluyuz. Seyahat valizleri ve seyahat alanındaki dijital başarılarımız ve öncülüğümüz sayesinde böyle bir birleşme herkes için mükemmel bir uyumun doğmasını sağlayacaktır. Umudumuz, güçlü bir ortaklıkla tüm müşterilerimizin aynı seviyede kalite ve servise ulaşmasını her geçen gün artırarak sağlamaktır” diye konuştu.

1998 yılında kurulan eBags, dünyanın önde gelen seyahat markalarının ürünlerinden oluşan geniş bir portföy sunuyor.

Satın almanın, yürürlükteki prosedürlerin tamamlanmasının ardından 2017’nin 2. çeyreğinde sonlandırılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz