Ana Sayfa Gündem Rönesans’ın ‘Pusula’sına TİSK’ten özel ödül

Rönesans’ın ‘Pusula’sına TİSK’ten özel ödül

“TİSK 2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri” kapsamında verilen GAN (Küresel Çıraklık Ağı) Türkiye Özel Ödülü’ne bu yıl, Rönesans Eğitim Vakfı çatısı altında düzenlenen ve Rönesans Holding bünyesinde iş imkânı sağlayan sosyal sorumluluk projesi “Genç Keşif Programı, Pusula” layık görüldü. Bu yıl ilki düzenlenen programla birlikte 100 yeni mezuna “kariyerlerinin ilk fırsatını” sunan Rönesans Holding, eğitim hayatı ile çalışma hayatı arasında bir köprü olmayı hedefliyor.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından düzenlenen “TİSK 2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri” töreni, 24 Mart’ta İstanbul Conrad Otel’de düzenlendi.

GAN (Global Apprenticeship Network-Küresel Çıraklık Ağı) Türkiye Özel Ödülü’ne, Rönesans Eğitim Vakfı çatısı altında düzenlenen ve Rönesans Holding bünyesinde iş imkânı sağlayan sosyal sorumluluk projesi Genç Keşif Programı Pusula layık görüldü. GAN Türkiye Özel Ödülü; iş başında eğitim (çıraklık, beceri eğitimi, stajyerlik) imkanı sunan ve bu konuda bilgi ve bilinç düzeyinin artırılmasına katkı sağlayan şirketlere veriliyor.

İlk deneyim Rönesans’tan

Bu yıl ödüle layık görülen Genç Keşif Programı Pusula ile Rönesans Holding, yeni mezun gençlerin çalışma hayatı ile eğitim hayatı arasında önemli bir köprü görevi üstlenmeyi hedefliyor.

Bu yıl ilk dönemi gerçekleştirilen ve sadece mimar-mühendislik öğrencilerinin değil, iktisadi ve idari bilimler gibi farklı bölümlerinden mezun olan gençlere, 1 yıl boyunca bünyesinde çalışma fırsatı sunan Rönesans’ın Pusula programına bu yıl 11 bin başvuru yapıldı. 2016 yılının Kasım ayında başlayan programla birlikte 100 genç iş başı yaptı. Kariyerlerine ilk adımı atan yeni mezun gençler, 23 farklı ülkede faaliyetlerini sürdüren Rönesans Holding ve grup şirketlerinde aktif görev alarak, eşsiz bir deneyim kazanmaya devam ediyor.

“Çalışma hayatı ile eğitim hayatı arasında önemli bir kesit”

Bu yıl başlayan Pusula Programı’nın böyle önemli bir ödül kazanmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Rönesans Eğitim Vakfı (REV) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ferit Seyfi Yağmuroğlu, “Çalışma hayatı ile eğitim hayatı arasında önemli bir kesit işlevi gören Genç Keşif Programı Pusula ile gençlerimizin, mesleki yeterlilik ve iş yerindeki yetkinlikler açısından kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra iş kültürünü benimseyip çalışma hayatına hazırlanmalarını hedefliyoruz. Yeni mezun gençlerimizin ‘Mezun olduk, peki ya şimdi?’ sorusuna yanıt olurken, kariyerleri için temel oluşturmaları ve geleceğe umutla bakmaları için önemli bir fırsat sunuyoruz” dedi.

Yağmuroğlu, program hakkında şu bilgileri verdi: “Kendi güçlerinin farkında olan ve geleceğe umutla bakan gençleri, Genç Keşif Programı Pusula kapsamında Rönesans bünyesine dâhil ediyoruz ve iş imkânı sunuyoruz. 2015-2016 dönemi mezun olan 100 gence 11 ay boyunca Rönesans Holding bünyesinde çalışma fırsatı sunduk. Yeni dönemin başvuruları ise 1 Nisan itibariyle başlayacak. Ülkemizin geleceğinde en büyük role sahip gençlerimize inancımızla yola çıktığımız bu proje, büyüyerek devam edecek.”

Pusula Programı’na Türkiye’deki üniversitelerin İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Çevre Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İşletme, İktisat ve Muhasebe lisans bölümlerinden başvurulabiliyor. Programa başvuracak gençlerin en fazla 25 yaşında olması; tercihen iş deneyiminin olmaması, çalışmaması ve staj tecrübesinin olması da şartlar arasında yer alıyor.

Hedef farkındalığı artırmak

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri”, bu alandaki farkındalığı artırmak ve şirketleri teşvik etmek amacıyla gerçekleştiriliyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde, GAN Türkiye Özel Ödülü’nün yanı sıra, kapsayıcılık, etkililik, iyi uygulama, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik dallarında da şirketlerin en başarılı projeleri değerlendiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz