Ana Sayfa AVM Rings AVM’den satranç sporuna tam destek

Rings AVM’den satranç sporuna tam destek

Rings AVM, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de spor olarak kabul edilen satranca desteğini sürdürüyor.

JLL Türkiye tarafından yönetilen Rings Alışveriş Merkezi, 4 – 5 Mart 2017 tarihlerinde Borhan ChessMaster Academy ve Türkiye Satranç Federasyonu desteğiyle gerçekleşecek olan Satranç Turnuvası’na ev sahipliği yapıyor. Turnuvada üç kategoride 2004 – 2010 doğumlu çocukla yarışacaklar. Sonuçlar, UKD (Ulusal Kuvvet Derecesi) hesaplamalarına gönderilecek.

Satranç sporunun toplumun geniş bir kesimine yayılmasına katkıda bulunan Borhan ChessMaster Academy ve Rings AVM, geleceğimiz olan çocuklarımıza satranç sporunu sevdirmeyi ve onları uluslararası arenalarda Türkiye adına büyük başarılar elde edecekleri bir konuma getirmeyi hedefliyor.

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de satranç artık bir oyun ve eğlence olmaktan çıkarak, spor olarak kabul ediliyor. Bu alanda TSF (Türkiye Satranç Federasyonu) Gençlik Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ortak çalışmaları sonunda satrancın okullarda seçmeli ders olarak konulması yönünde geleceğimiz olan çocuklarımız adına atılmış dev bir adım olarak kabul ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz