Ana Sayfa Hizmet-Tedarik PwC Global’e yeni başkan

PwC Global’e yeni başkan

Dünyanın lider denetim, vergi ve danışmanlık şirketi PwC’nin Global Organizasyonu’nun Başkanlığı’na Bob Moritz seçildi. Görevine 1 Temmuz’da başlayacak olan Moritz, 2009 yılından bu yana PwC ABD’nin Başkanlığı’nı yürütüyor.

PwC’nin Küresel Başkanlığına, 2009 yılından bu yana PwC ABD’nin başkanlığını yürüten Bob Moritz seçildi. Kariyerine 1985 yılında PwC’de başlayan Bob Moritz, 1995 yılında şirket ortağı oldu. Kariyerinin ilk döneminde, denetim alanında ve ağırlıklı olarak finans sektörüne hizmet veren Moritz, üç yılını PwC Japonya’da geçirdi. Japonya ve Asya’da faaliyet gösteren Avrupa ve Amerika merkezli finans şirketlerine denetim ve danışmanlık hizmetleri sunan Moritz, kariyeri süresince PwC ABD Denetim Hizmetleri Liderliği, New York bölgesi yönetici ortaklığı gibi farklı alanlarda yöneticilik görevleri üstlendi.

Bob Moritz, PwC ABD’deki görevinin yanı sıra, küresel sermaye piyasalarında yatırımcı ve kamu güvenini güçlendirmeyi amaçlayan, kar amacı gütmeyen “Governing Board for the Center for Audit Quality” grubunun iki dönem süresince başkanlığını yürüttü. Bunun yanı sıra Atlantik Konseyi, the Partnership for New York City gibi kuruluşlarda yönetim kurulu üyeliği yaptı.

PwC Küresel Yönetim Kurulu Başkanı John G Maxwell, Bob Moritz’in yeni görevi ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi:
“Bob Moritz’in ABD’deki görevi boyunca, çalışanlarının iş ve özel hayat dengesine verdiği açık destek, ekibindeki çeşitliliğe verdiği önem, en güncel teknolojilere yaptığı yatırımlar kendisini küresel ekonomide söz sahibi olmak ve müşterilerimiz için en iyi fikir ve çözümleri üretmek için ileri görüşlü, ideal bir lider haline getiriyor.”

PwC Türkiye Başkanı Haluk Yalçın, Bob Moritz’in yeni global lider olarak atanması konusunda “Bob şirketimizin son yıllarda “Geleceğin Network”ü olmak yolunda yürüttüğü dev projenin en önemli mimarlarından. Şirketimizin tüm dünyada iş yaşamı ile elele değişimin önünde koşma yönündeki geleceğe dönük vizyonunu en iyi yönlendirecek kişi olarak Dennis’ten devir alacağı bayrağı çok ilerilere taşıyacaktır. Bob Moritz’in özelllikle Türkiye gibi geleceğin önemli yıldızlarından olması beklenen gelişen ülkelerdeki faaliyetlerimize büyük destek verecek bir lider olması nedeniyle bizim için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Bob Moritz’in bayrağı devralacağı, PwC’nin şu andaki Küresel Başkanı Dennis Nally, 42 yıllık kariyerinin ardından bu Haziran’da emekli olacak. Nally, 2014 yılında Booz & Company satın alımı dahil olmak üzere, PwC’nin önemli bir büyüme ivmesi yakaladığı yedi yıl boyunca küresel başkanlık görevini yürüttü. Bob Moritz’in yerini alacak PwC ABD Başkanı ise önümüzdeki aylarda yapılacak seçimin ardından duyurulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz