Ana Sayfa Dünyadan Puma Global’e yeni CEO

Puma Global’e yeni CEO

Puma SE Denetim Kurulu, şirketin CEO’su ve PUMA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak Arne Freundt’u atadı.

Global spor markası Puma’nın yönetici kadrosuna üst düzey bir atama gerçekleştirildi. Şirketin CEO’su ve Puma’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Arne Freundt, yeni görevine derhal geçerli olmak üzere başladı.

Puma Denetim Kurulu Başkanı Héloïse Temple-Boyer, konuyla ilgili olarak, “Şirketimizdeki CEO’luk görevini, liderlik vasıflarıyla tanınan Arne Freundt devralıyor. Arne Freundt, bu pozisyon için en belli adaydı ve Puma’nın başarılarla dolu yoluna devam etmesi, markanın yakaladığı ivmenin daha da artması hedefinde en ideal tercih kendisi. PUMA ailesine yürekten inanan Arne Freundt, PUMA’nın gelecekte de perakendeciler, tedarikçiler ve sporcular için en iyi ortak olarak yoluna devam etmesini sağlayacak” dedi.

On yılı aşkın süredir Puma’da çalışmakta olan 42 yaşındaki Arne Freundt, Haziran 2021’den beri Ticari İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini sürdürdü. Freundt, PUMA’da geçirdiği süre boyunca, Kurumsal Strateji, Global Doğrudan Satış Yönetimi ve EMEA Bölgesi Genel Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu.

Arne Freundt yaptığı açıklamada, “Denetim Kurulu bana bu harika şirketin muhteşem çalışanlarına liderlik etme ve PUMA’yı bir sonraki seviyeye taşıma fırsatı verdi. Bu yüzden kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Ayrıca, ilham verici bir lider olan Bjørn Gulden ile sürdürmüş olduğumuz yolculuk için ona teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz