Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Prysmian Group hızlandı

Prysmian Group hızlandı

Prysmian Group hızlandı. Prysmian Group Türkiye, yetkili satıcılarına en doğru bilgiyi en hızlı şekilde vermek amacıyla, yeni bir proje geliştirdi: Müşteri Koordinasyon Merkezi.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, müşteri memnuniyetini artırmak, firma kaynaklarını daha verimli kullanmak ve müşteri odaklı yaklaşımını firma geneline yaymak amacıyla “Müşteri Koordinasyon Merkezi” (MKM) projesini hayata geçirdi. Bünyesinde bu işe özel olarak kurduğu departman ile, tamamen amaca yönelik hareket eden Prysmian Group Türkiye, bu projede yetkili satıcıların, eskisine oranla çok daha hızlı hizmet almasını hedefliyor.

Başta operasyon ekibi olmak üzere, tüm ekipler ile birlikte çalışan Müşteri Koordinasyon Merkezi ekibi, yetkili satıcıların soru ve taleplerini karşılamak amacıyla, ilgili birimle iletişime geçerek hızlı ve güvenilir bilgi sağlıyor. Bu yalın iletişim sayesinde, müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefleyen Prysmian Group Türkiye, son teknolojiyi kullandığı, çözüm odaklı bu projeyle birlikte, satış ekibinin de yükünü azaltmayı hedefliyor.

Her yetkili satıcının kendine özel bir temsilcisinin bulunduğu MKM’de, yetkili satıcıların telefonları sistemde tanımlanıyor. Bu sayede, müşteri sürekli aynı isim ile görüşüyor ve müşteri yetkilisi tüm konulara hakim olduğu için klasik call center’larda gördüğümüz “konuların hafızaya alınması” problemi oluşmuyor. Call center’larda yetki ve sorumluluk olmaması nedeniyle, konu not alınır ve bir yetkili sizi daha sonra ararken; MKM ekibinde yetki ve sorumluluk olduğu için, işlerin yüzde 80-90’ı telefonda aynı gün veya birkaç gün içinde sona erdiriliyor.

prysmian2Yetkili satıcıların, Prysmian Group Türkiye’nin müşteri temsilcilerinin şahsına tanımlanan şirket e-mail hesaplarına ya da 444 8757 (444 TPKS) numaralı telefon üzerinden en doğru bilgiyi en hızlı şekilde aldığı, müşteri odaklı yaklaşımının bir ürünü olan ve Türk kablo sektöründe yeni bir ilke imza attığı bu proje, “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu çerçevesinde, Prysmian Group Türkiye’nin geleceğe dair verdiği bir başka sözü daha gerçeğe dönüştürüyor.

Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu, “İş ortaklarımızla birlikte sadece işimizi büyütmekle kalmayıp, Türkiye’de daha güvenli, daha iyi performans veren ve daha verimli bir pazar oluşturmaya katkıda bulunuyoruz. Bu bağlamda müşterilerimizin isteklerini ve beklentilerini yerine getirebilmek çok önem taşıyor. Yapılan anketler de gösteriyor ki önceliğimiz hız ve güvenilirlik. Bu anlamda geliştirdiğimiz Müşteri Koordinasyon Merkezi projemiz, atacağımız adımların sadece ilki“ diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz