Ana Sayfa Gündem Primemall Sivas AVM kapılarını açtı

Primemall Sivas AVM kapılarını açtı

Prime Development ve Sivas Yatırım Ortaklığı iş birliğiyle yapılan ve kentin ilk alışveriş merkezi olan Primemall Sivas AVM, kapılarını açtı.

Prime Development ve Sivas Yatırım Ortaklığı AŞ iş birliğiyle yapılan ve kentin ilk alışveriş merkezi olan Primemall Sivas AVM’nin açılışı gerçekleştirildi.

Yaklaşık 250 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Primemall Sivas AVM’nin açılışına Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Primemall Development CEO’su Artuğ Çetin ile çok sayıda davetli katıldı. 120 mağaza, 8 salonlu sinema, restoran, kafe ve eğlence alanları ile hizmet verecek Primemall Sivas AVM açılışında konuşan Gül, alışveriş merkezinin Sivas için çok önemli olduğunu belirtti.

Sivas’ta ilk olan AVM’yi Sivaslı yatırımcıların hayata geçirdiğini belirten Gül, “Bu yatırımı milli bankamız Ziraat Bankası finanse etti. Artık kentimizde böyle bir yatırım iklimi oluştu. Eğer Türkiye’ye, Sivas’a güven olmasa ne yatırımcılarımız böyle bir yatırımı yapar, ne bankamız finans sağlar, ne de yabancı ortağımız Sivas’a gelip gayrimenkul ortaklığı gerçekleştirir” dedi.

Aydın ise AVM’yi kente kazandıran iş adamlarına teşekkür etti. Sivas’ın önemli bir istihdam kapısına daha sahip olduğunu vurgulayan Aydın, şehrin temel ihtiyaçlarının büyük ölçüde giderildiğini ifade etti.

Sivas’ın büyüyüp gelişmesi için özel sektöre ihtiyaç olduğunu belirten Aydın, “Burada bin 500 personel istihdam ediliyor. Soğuk havalarda sıcak ortamda alışveriş imkanına kavuşuldu. Emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.

Osman Yıldırım da ülkenin ve şehrin ekonomisine katkı sunmak amacıyla kente AVM kazandırdıklarını dile getirerek, “Bu AVM Sivas sevdalısının kentimize armağanıdır. Alman yatırımcı Development’u da yanımıza alarak bu yatırımı hayata geçirdik. Sivas’tan kazandıklarımızı Sivas’a yatırdık. Bu projemiz Sivaslılara yakışan bir projedir. Büyük şehirlerde ne varsa aynı konseptte bir AVM hayata geçirdik” ifadesini kullandı.

“Türkiye’de her daim olacağız”

Primemall Development CEO’su Çetin ise Türkiye’ye kazandırdıkları 4. alışveriş merkezini Sivaslı ortakları ile hizmete açmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Türkiye’nin ekonomik anlamda ve gelişmişlik bakımından Avrupa’daki birçok ülkeden daha ileri olduğunu dile getiren Çetin, şunları kaydetti:

“Bundan sonra da Türkiye’de yatırımlara devam edeceğiz. Biz gayrimenkule yatırım yapan bir grup olarak Türkiye’de her daim var olacağız. Burada iş, burada aş, burada istihdam yaratacağız. Dolayısıyla bizim de Türkiye’nin içinde bulunduğu teröre en büyük cevabımız bu şekilde olacak. Bundan sonra bu AVM sizin ve sizlerle var olacak.”

Konuşmaların ardından AVM’nin açılışı gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz