Ana Sayfa AVM Piazza’dan çevre bilinci kazandıran sergi

Piazza’dan çevre bilinci kazandıran sergi

Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, her yaştan bireye çevre bilincini aşılamak ve bu konuda farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen sergiye ev sahipliği yaptı.

Kamu yararına olan birçok sosyal projeye destek veren ve bu alanda çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde yeşilin ve çevre temizliğinin önemine dikkat çekilen sergi büyük ilgi gördü. Simya Koleji tarafından düzenlenen sergide yer alan fotoğrafların üzerine yazılan mesajlarla çevre bilincinin ne kadar önemli olduğu vurgulandı.

Gün boyu süren etkinlikte sergilenen fotoğraflarla; “geri kazanılan 1 ton atık kağıdın 10 senede yetişebilecek 12 santimetre çapındaki 20 ağacın kesilmesini önlediği, tek bir sigara izmaritinin 7 metreküp deniz suyunu kirlettiği, bir plastik şişenin doğada 450 yılda kaybolduğu, deniz kaplumbağalarının poşetleri denizanası sanıp yediği için öldüğü” gibi çevre duyarlılığına dikkat çeken mesajlar verildi.

Etkinlikte ayrıca, çiçek desenli kıyafetleriyle ziyaretçilerin ilgi odağı olan minik öğrenciler, söyledikleri şarkılarla izleyenlerden tam not aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz