Ana Sayfa Marka-Mağaza Penti’den Kadınlar Günü’ne destek

Penti’den Kadınlar Günü’ne destek

Penti, Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak tasarladığı çantaların satışından elde edilecek geliri, Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’na bağışlayacak.

Penti, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne özel olarak tasarladığı ‘mandala’ desenli çantaları Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak yeniden satışa sundu. Penti’nin bu seneki ünlü yüzü Atiye’nin de gönüllü olarak destek verdiği proje için tasarlanan çantaların satışından elde edilecek gelir, ‘Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’na bağışlanacak. Penti’nin Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo, çalışanlarının yüzde 98’inin kadın olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Marka olarak kadına değer veren, kadının güçlenmesini hedefleyen bir markayız. Penti’nin Kurumsal Sosyal Sorumluluk stratejisinin odağında kadın ve kadınların sorunları vardır. Kadının gerek ekonomik, gerek toplumsal ve sosyal alanda güçlenmesine destek olacak çeşitli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bunlardan biri de Aile İçi Şiddete Son projemiz. Amacımız; Türkiye’de artan şiddet olaylarına dur demek ve bu sorunla ilgili farkındalığı artırmak. 2007 yılından beri, Penti mağazalarında bu projeye yönelik özel olarak tasarlanan ürünlerimizi satışa sunuyor ve gelirini Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’na bağışlıyoruz.”
Her çanta bir duruşu simgeliyor
Cesaret
Penti, insanın kendini istediği şekilde ifade etmesi, ortaya koyma biçimidir diyor ‘cesaret’ için… Cesur kadınlara şiddete karşı verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor.

Özgürlük
Baskı görmeden, engellenmeden, istediğini seçebilmektir özgürlük. Penti, özgür kadınlara şiddete karşı verdiği destekten dolayı teşekkür ediyor.

Bilgelik
Bilgelik; bilgiyi iyi, doğru ve güzele yönelik kullanmak demektir. Penti, bilge kadınlara şiddete karşı verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz